676243

Верховна Рада України закрила сьогодні роботу, так і не проголосувавши за нового прем'єр-міністра і склад Кабміну.

Одні джерела стверджують, що за кандидатуру головного претендента на пост прем'єра Володимира Гройсмана не набирається достатня кількість голосів, інші наголошують, що ще не завершився розподіл міністерських крісел.

Насправді, як повідомило інформоване джерело у Верховній Раді, процес зупинився через надмірні вимоги Арсенія Яценюка.

Річ у тім, що партнери по коаліції — "Блок Петра Порошенка" і "Народний фронт" — домовилися голосувати за всі "прем'єрсько-кабмінівські питання" одним пакетом, розповідає джерело. Пакет включав чотири пункти: звільнення Яценюка, призначення Гройсмана, затвердження нового складу Кабміну і його програми.

Однак практично перед самим голосуванням Яценюк поставив додаткову вимогу — в пакеті має бути ще й п'ятий пункт: визнати роботу його Кабміну успішною. В БПП одразу заявили, що з таким "додатком" необхідної кількості голосів не набереться, однак Яценюк наполягав на цьому. Як наслідок, голосування було зірване.

Верховна Рада продовжить роботу завтра, 13 квітня. Втім, чи буде в порядку денному питання щодо прем'єра і Кабміну, залежить від того, як пройде черговий раунд перемовин між БПП і "Народним фронтом".