Верховний суд України виніс вердикт щодо участі переселенців з Донбасу на виборах. Про це говорить прес-служба Верховного суду.

«Право участі на місцевих виборах є тільки у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території і мають реєстрацію постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста», – йдеться в повідомленні.

Так, рішення суду звернуто до позивача, який просив визнати незаконним рішення про відмову в задоволенні заяви щодо зміни виборчої адреси в Держреєстрі виборців.

«Виборча адреса виборця визначається за зареєстрованим місцем проживання та адресою житла виборця відповідно до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», – підкреслюється в документі.

Популярне: Українців обдеруть до нитки: новий закон примусить заплатити навіть за “собачу будку”

Додамо, ЦВК України підрахували, у скільки обійдуться країні президентські і парламентські вибори, намічені на 2019 рік. Так, ЦВК, ґрунтуючись на нормах закону про бюджетне фінансування виборчого процесу, підрахував, що загальна сума на вибори складе близько 4,4 млрд. грн.

Зокрема, витрати на вибори депутатів Верховної Ради ЦВК оцінив в 2 млрд. грн., вибори президента – в 2,4 млрд. грн.

Різницю в сумах пояснюють тим, що вибори глави держави, на відміну від голосування за новий склад парламенту проходять, як правило, у два етапи. При цьому фонд оплати праці на проведення президентських виборів, за підрахунками Центрвиборчкому, повинен скласти 1,5 млрд. грн., виборів Верховної Ради – 1,1 млрд. грн.

На купівлю канцелярії планується витратити 85,2 млн. грн., на виготовлення вивісок, печаток для ОВК та ДВК – 24 млн. грн. Оплата послуг зв’язку для членів комісій обійдеться в 62 млн. грн., на транспорт для членів комісій заплановано майже на 200 млн. грн.

Крім того, за кошти бюджету оплачується і агітація кандидатів у ЗМІ.

«Наші пропозиції щодо бюджетного фінансування виборчого процесу формувалися виходячи з норм закону. Ми не брали цифри зі стелі. У законі розписані ті чи інші процедури, які передбачають фінансування», – пояснив заступник голови ЦВК Андрій Магера.