Свою думку на протистояння між Офісом Президента та особисто главою держави і Конституційним Судом України висловив політтехнолог, консультант голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Про виродків і людей-2 – пише він.

Ще раз поясню позицію по КС. Простими словами. Щоб, нарешті, дійшло. Хоча скептикам все одно. Так ось. Президент не воює, як це прийнято у нас, за конкретні прізвища або повноваження. Взагалі. Немає ніяких прізвищ на “суддів КС”. Не узурпує нічого. І не збирається призначати “своїх”. Все це – суцільно традиційні в таких випадках “казки віденського лісу”, які з котячими жалібними очима розповідають нам вічні казкарі … Президент говорить про цінності. Про домовленості. Про обов’язкові правила. Про те, що не можна так нахабно брехати про європейський вибір і нишком відкочуватися назад, в солодкі жирні часи махрових злодіїв … Так-так, прекрасно знаю, що для наших досвідчених “політичних циніків” слово “цінності” виключно лайливе.

Але так чи інакше, у випадку з тривалою кризою в Конституційному суді мова йде виключно про “людей і уродів”. Ось прямо так, конкретно і по прізвищах. Яскрава червона лінія досить чітко відокремила одних від інших. Люди намагаються довести, що час змінився і що домовленостей треба дотримуватися. Виродки ж хочуть відновлення всіх своїх вчорашніх “булочок” в повному обсязі. І плювати вони при цьому хотіли на інтереси суспільства, наші відносини з зовнішніми партнерами, взяті на себе зобов’язання, можливі повторні революції, які точно доб’ють державу. Головне – смачно і ситно пожерти. І при цьому звинуватити в своїй жратві когось іншого…

У сьогоднішній ціннісній кризі є все. Великі гроші, політичні доцільності (це коли “суддя” КС Сас викладає в публічний доступ Проект рішення по землі до слухань), класичні змови, особисті забаганки, посередники східних “друзів”, обов’язкове лицемірство вчорашніх відставників, які свого часу наприймали потворних законів – з дірками, лазівками, закладками для себе коханих. А коли система таки почала хитко-погано крутити жорнами і намагатися запитати їх (звідки злато-срібло ваше, в божевільних кількостях, панове?), Скористалися всіма цими закладками, щоб відіграти …

Так чи інакше, Президент публічно позначає всього три ключові пункти. По-перше, не можна відкочувати назад те, що оплачене вже суспільством. Те, що є наслідком нового Суспільного договору. Розумію, що у нас прийнято “розводити”. Але не у випадку з цим президентом. Саме тому він пропонує політико-правове рішення. Обнулити тих, хто нахабно обнулив громадський консенсус … По-друге, виродки – це завжди виродки. Незалежно від кольору мантії і формального статусу. Всі ці персонажі, яких призначили суддями вчорашній і позавчорашній екс-президенти, зовсім не мораль і не совість нації). Навпаки, це концентроване зло, що увібрало в себе всі класичні пороки корупційно-кумівської системи … І по-третє, не можна робити вигляд, що рішення КС, які б’ють по фундаментальним цінностям, це щось незначне. Щось, що можна традиційно розбазарити між своїми в кулуарах …“, – резюмував Подоляк.

про уродов и людей-2)…

Ещё раз объясню позицию по КС. Простыми словами. Чтобы, наконец, дошло. Хотя скептикам и…

Опубліковано Михаилом Подоляком Четвер, 5 листопада 2020 р.

В свою чергу, телеграм канал Легітимний пише:

Сьогодні повинні призначити двох «нових» суддів КСУ. Цей кейс курирує особисто Президент і Офіс Президента. На даний момент голосів впритул. Джерело повідомляє, що голосів у діапазоні 220-235. Всім Слугам Народу сказали обов’язково прийти на сьогоднішнє засідання ВР. Відвідування сьогодні відстежують і складають списки, які Арахамія і Тищенко передають в ОП особисто Єрмаку.
Джерело вказує, що КСУ розпускати не будуть, просто не зможуть, нема голосів під цю «неконституційну» ініціативу, але будуть «редагувати», «підкуповувати», «тиснути» КСУ до того моменту, поки він не стане «своїм».