В Офісі президента повідомили, що українські дипустанови очолять не тільки досвідчені кадрові дипломати, але і "нові обличчя".

Президент України Володимир Зеленський звільнив 11 послів України в низці країн. Відповідні укази опубліковані на сайті Офісу президента в п'ятницю, 19 липня.

Зокрема, звільнені: Ярослав Коваль з посади посла України в Королівстві Марокко; Тарас Кузьмич з посади посла України в ПАР; Валерій Александрук з посади посла України в Федеративній Республіці Нігерія, Гана, Бенін і Сьєрра-Леоне за сумісництвом; Петро Литвин з посади посла України в Вірменії; Олексій Шовкопляс з посади посла України у В'єтнамі і Камбоджі за сумісництвом; Борис Гуменюк з посади посла України в Республіці Кіпр; Валентин Шевальов з посади посла України в Туркменістані; Тетяна Іжевська з посади посла України в Ватикані і при Суверенному військовому Ордені Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти за сумісництвом; Юрій Дюдін з посади посла України в Аргентині, Парагваї, Уругваї та Чилі за сумісництвом; Сергій Пасько з посади посла України в Йорданському Хашимітському Королівстві.

Крім того, президент звільнив посла України в США Валерія Чалого.

Напередодні в Офісі президента повідомили про наміри замінити посла в США і ще 11 іноземних державах. Заступник голови ВП Вадим Пристайко повідомив, що українські дипломатичні представництва очолять не тільки досвідчені кадрові дипломати, але і "нові обличчя".

У травні міністр закордонних справ Павло Клімкін написав заяву про відставку. 11 червня Зеленський повторно вніс до Ради подання на звільнення Клімкіна, а також запропонував призначити міністром закордонних справ Вадима Пристайка. Однак Верховна Рада тричі провалила голосування за відставку голови МЗС.

2 липня Павло Клімкін пішов у "політичну відпустку", обов'язки міністра закордонних справ тимчасово виконує його заступниця Олена Зеркаль.