Російський диктатор Володимир Путін переніс напад на Україну на 24 лютого, аби він збігався з датою вторгнення у Крим, розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький у інтерв’ю The Telegraph. 

За його словами, в тилу ворога діє українська агентурна мережа. Саме вона повідомила, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну спочатку планувалося на 15 лютого, проте Володимир Путін особисто наказав перенести його на 24 лютого, адже хотів, щоб він збігався з датою вторгнення у Крим у 2014 році.

Скібіцький зазначив, що ще у 2015 році перед очолюваним ним відділом було поставлено завдання проникнути до центрів ухвалення рішень РФ і воно було успішно виконане.

“Українцям дуже легко працювати з противником, тому що у нас була одна і та ж мова, один і той же зовнішній вигляд і донедавна один і той же менталітет, і раніше ми були однією країною. Багато українців жили чи живуть у Росії та зробили там дуже хорошу державну кар’єру. У Росії багато українців на керівних посадах”, – сказав Скібіцький. 

Він запевнив, що українська агентура у РФ має сильне прикриття, оскільки там ведеться дуже інтенсивна контррозвідувальна робота.

Своєю чергою експерт Олег Жданов розповів, за яких умов ЗСУ можуть повернути Кримський півострів.

 У нас демаркована Керченська протока, між Україною та Росією. Ми встигли ще до початку воєнного протистояння провести демаркацію. Саме тому Росія платила нам за кожен прохід своїх суден.

Отже, до лінії демаркація протоки Кримський міст розташовується на нашій території.

Якщо юристи скажуть, що міст будувала РФ, то ми маємо повні підстави зруйнувати перший проліт мосту, який розташований на нашому березі, — сказав Жданов.