Українці, які претендують в цьому році на комунальну знижку, можуть оформити її відразу за допомогою декількох способів. Про це повідомив керівник головного територіального управління юстиції в Києві Станіслав Куценко.


«Не потрібно чекати 15 жовтня або іншої дати, коли у нас опалювальний сезон почнеться, а вже зараз про це подбати. Є два варіанти, як це питання вирішити. Необхідно написати заяву і подати декларацію про доходи або фізично у районний відділ соціального захисту, або більш простий спосіб – онлайн-заяву через сайт Міністерства соціальної політики», – зазначив він.

За словами Куценка, українцям в Києві та обласних центрах потрібно звертатися заздалегідь, адже «очікуються великі черги». При цьому наявність автомобіля або цінного майна не є перешкодою для отримання державної допомоги.

«Головне – надати достовірну інформацію. Часто українці бояться показати своє майно, але якщо почитати про умови отримання субсидій, це не є перешкодою, і багато домогосподарств мають можливість їх отримати. Зараз треба бути готовим до того, що субсидія певний час перевіряється через податкові органи», – підкреслив він.


Більш того, Куценко уточнив, що тим, кому відмовили в субсидії, не варто засмучуватися. Рішення можна буде оскаржити.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

«Якщо ви не всю інформацію вказали, то хто має право на апеляцію. Можна уточнити дані, подати інші документи для того, щоб оскаржити певне рішення управління соціального захисту. Вони це все перевірять, але не треба боятися адміністративної або кримінальної відповідальності, адже головне декларацію подати вчасно – до 1 квітня. У цій ситуації вам просто буде відмовлено у субсидії, але буде можливість уточнити дані», – уточнив він.

Як повідомлялося раніше, для отримання субсидії на комунальні послуги, більше не знадобитися виписувати з житла людей, що проживають не за місцем реєстрації. Про це в парламенті заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.

«Постанова уряду №329 не вимагає виписувати людей, які прописані за адресою, але живуть і працюють в інших містах. Тому якщо хтось говорить людям, що потрібно виписуватися, він вводить їх в оману», — сказав міністр.

За словами народного депутата Сергія Міщенко (позафракційний), для оформлення субсидій «люди зараз масово виписують дітей, онуків», які живуть в інших містах.