Народні депутати хочуть серйозно ускладнити життя водіям – зараз в Раду подано шість “автомобільних” законопроектів. І якщо зі збільшенням штрафів за пияцтво за кермом і за їзду без прав експерти згодні, то нові вимоги до видачі медичних довідок вони вважають невиправданими і кажуть, що вони не тільки не викорінять корупцію, а зроблять її більше.

ЗДОРОВ’Я І ТВЕРЕЗІСТЬ.

Нововведення з отриманням медичних довідок такі: їх зобов’яжуть мати при собі кожного водія, за відсутність хочуть ввести штраф 850 грн, за підроблений документ про здоров’я – штраф 510 грн. Термін дії довідки – від 10 років для молодих до 1 року для пенсіонерів і тих, хто перевозить людей або небезпечні вантажі. Зараз довідка коштує 200 грн і отримувати її треба при первинній здачі на права, їх заміні (наприклад, людина змінив прізвище) або відновленні втрачених. Якщо закон приймуть, то отримати довідку можна буде тільки в держмедустановах – приватні клініки позбавлять такого права, бо, на думку одного з авторів законопроекту нардепа Олега Мусія, там процвітає корупція, мовляв, довідки про профпридатність водіям в 99% випадків видають заочно, пише Корупція.Інфо

Крім цього, хочуть розширити медогляд – крім десятка лікарів від нарколога і психіатра до гінеколога для жінок (чоловікам уролог не потрібний), потрібно буде зробити кардіограму, здати аналізи, включаючи кров на цукор, групу і резус, перевірити зір і … вестибулярний апарат!

Популярне: БОГ КАРАЄ ВАС, Олег! Ляшко з матюками впав у Верховній Раді (ВІДЕО 18+)

Також депутати пропонують ще сильніше бити по кишені любителів нетверезої їзди. Якщо зараз перший штраф за пияцтво – 10 200 грн, то другий, 20 400 грн, – пропонують збільшити в 5 разів, до 102 тис. грн. Позбавлених водійських прав, але сіли за кермо хочуть штрафувати на 17 тис. Грн (зараз 510 грн).

Але і це не все: один із законопроектів передбачає норму, згідно з якою після складання протоколу про пияцтво за кермом винному потрібно буде пройти в наркодиспансері позачергової медконтроль і профілактичні заходи (лекції про небезпеку їзди нетверезим з переглядом фото страшних аварій, як прийнято за кордоном). Інакше – штраф 3400 грн.

ДЕПУТАТИ І ЕКСПЕРТИ.

За словами нардепа ВР Валерія Карпунцова, підтримка серед депутатів є, але поки законопроекти знаходяться на розгляді в комітетах. “Якщо комітети дадуть позитивний висновок, думаю, Рада проголосує.
Так, меддовідки для всіх – це стара європейська практика”, – сказав нам Карпунцов.

Але юрист Вадим Володарський каже, що аварій через погане самопочуття водія та зараз мізер, хоча оновлення меддовідки не потрібне.

“Але є колосальна корупційна складова – нескладно передбачити обурення мільйонів водіїв, загнаних в черзі в госполіклініках, а також спроби “вирішити питання” з довідкою через знайомих лікарів. Та й якщо перелік протипоказань застосовувати буквально – водіїв не залишиться, бо знайти людину без єдиного діагнозу , що забороняє керувати машиною, дуже складно. Навпаки, потрібно приходити до західного формату, коли у майбутніх водіїв перевіряють тільки зір “.

А транспортний експерт Микола Корчмаренко підтримує посилення покарання за пияцтво: “Вже зрозуміло, що нові штрафи в 10 200 грн мало вплинули. А ось якщо доведеться заплатити 100 тис. грн, людина задумається – пити за кермом чи ні”.

Техогляд з 2019 року. З листопада 2019 р повернеться техогляд (ТО) для некомерційних легковиків, скасований в 2011 Законопроект про ТО поданий Кабміном ще в травні 2016 р, по ньому перший огляд нова машина пройде через 4 роки, потім – раз в 2 роки. За словами глави траспортного комітету ВР Ярослава Дубневича, закон потребує доопрацювання.

Як роз’яснив нам експерт Олег Назаренко, повернення ТО для всіх – вимога Асоціації з ЄС. “Але документ Кабміну ущемляє права водіїв і приватних СТО на користь державних і робить упор на екологічності авто. 60% наших авто” екологію “не пройдуть, треба пом’якшувати вимоги, інакше це шлях до корупції”, – сказав нам Назаренко.