Політологи сходяться на думці, що основними претендентами на пост глави Одеської ОДА є екс-регіонал Василь Горбаль і мер міста Балта на Одещині Серегй Мазур.

Про те, ким є ці люди і чим встигли відзначитися за час своєї політичної кар’єри, пише Корупція. Інфо

Василь Горбаль побудував дуже успішну кар’єру, перебуваючи в лавах «регіоналів». Йому вдалося пройти шлях від рядового члена фракції до одного з лідерів партії.

Значну роль в його кар’єрі зіграв колишній глава «Нафтогаз України» Ігор Бакай. Саме при ньому Горбаль у 1996 прийшов на роботу в «Укргазбанк», а потім і взагалі очолив його, отримавши під свій контроль весь банк.

У 2006 році Горбаль був обраний до Верховної Ради за списком Партії регіонів і в тому ж році потрапив до списку 100 найвпливовіших людей в країні за версією журналу «Кореспондент».

У 2010 році нинішній претендент на пост глави Одеської ОДА був призначений головою Львівської обласної державної адміністрації. Однак 21 грудня того ж року був звільнений з цієї посади, після чого повернувся на роботу в парламент.

Горбаля неодноразово підозрювали у фінансових махінаціях, коли він був главою «Украгазбанку», і його ім’я навіть спливало на плівках, опублікованих майором Мельниченко. Також його звинувачували в причетності до фальсифікації президентських виборів в 2004 році.

Другий ймовірний кандидат на пост глави Одеської ОДА – Сергій Мазур. З огляду на свій молодий вік (Мазур народився 13 вересня 1984 року), він не може похвалитися такою ж значною біографією як у Горбаля, проте вже встиг відзначитися тим, що став наймолодшим мером України. Мазур очолив Міську раду міста Балта на Одещині в віці 31 року.

Однак, незважаючи на молодий вік, кандидат вже відмінно орієнтується в питаннях «правильного» заповнення декларацій про доходи. Мазур зазначив у своїй е-декларації, що сам володіє всього лише ділянкою площею 24 кв. м., в той час як його дружина має в своїй власності землю в межах міста площею більш ніж 24 тис. кв. м і квартиру в Балті, а також адміністративне приміщення на 99,7 кв. м і недобудований будинок площею 258 кв. м.