Курс України на євроінтеграцію залишається незмінним. “Розворот” в інший бік неприпустимим та економічно невигідним, хоча перешкоди на шляху будуть створювати.

У суспільстві також немає запиту на розворот цього курсу. Про це сказав віцепрем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції Дмитро Кулеба.

Кулеба закликав морально бути готовими до того, що “великий сусід” намагатиметься заважати Україні рухатися в обраному напрямку.

Цей курс незмінний. Я в цій історії з 16 серпня, коли мене запросили обійняти посаду віцепрем’єр-міністра. З того моменту я у жодній розмові, на жодній зустрічі не чув навіть натяку на те, що ми можемо змінити курс,– додав він.

Віце-прем’єр також наголосив, що уряд поставив собі за мету за 5 років досягнути усіх відповідностей членства в Євросоюзі і буде рухатися до тієї цілі.

“Я зараз на цій посаді не бачу ризиків цьому”, – додав Кулеба.

Окрім цього, урядовець закликав морально бути готовими до того, що “великий сусід” намагатиметься заважати Україні рухатися в обраному напрямку. Але, на його переконання, усім варто розуміти, що “розворот” курсу України в інший бік є неприпустимим та економічно невигідним.

Дмитро Кулеба також озвучував кроки на шляху євроінтеграції:

підсилення економіки України для того, аби отримувати вигоду;

компанії і бізнесмени з Європейського Союзу мають почуватись, як вдома;

відкриття максимальної кількості каналів міжлюдської комунікації;

зробити українські збройні сили та український безпековий сектор невід’ємною частиною натівського.

Добавимо, що закон про стратегічний курс України щодо набуття повноправного членства у Євросоюзі та НАТО не визначає чітких дат чи кроків для вступу в Альянс чи Союз. Він чітко прописує, що євроатлантичний курс України є незворотним. Тому будь-які спроби політиків змінити курс України у напрямку Росії будуть трактуватися виключно як порушення Конституції України.

Також нагадаємо, що раніше Дмитро Кулеба заявив, що за результатами поїздки в штаб-квартиру НАТО було досягнуто низки домовленостей.

Так, під час візиту вдалося досягти домовленості про активізацію роботи основної спільної Робочої групи Україна-НАТО з воєнної реформи. Крім того, пропозиції України будуть враховані під час розробки програми НАТО “Одна країна – один план”, Україна збільшить участь в одній з операцій НАТО. А Альянс продовжить підтримувати стажування українських моряків на своїх кораблях.

Також Україна проводитиме консультації з НАТО щодо проєкту Стратегії національної безпеки.

Кулеба спростував інформацію про те, що Україна нібито згортає євроатлантичну інтеграцію.