Головні новини Львова
Подобається

Голову Мінфіну ЗМІ звинуватили в лобіюванні ринку контрабанди

17/10/2014     Автор: Яна Романська
Голову Мінфіну ЗМІ звинуватили в лобіюванні ринку контрабанди

Міністра фінансів Олександра Шлапака запідозрили у лобіюванні інтересів представників тіньового ринку алкогольної та тютюнової продукції.

Експерти і чиновники, коментуючи ініціативу глави Мінфіну про здешевлення марки акцизного податку за рахунок зниження її захисних функцій, забили тривогу.

Запропоноване Шлапаком «здешевлення» може зіграти на руку «тіньовикам» і спровокувати колосальне зростання контрабанди та контрафакту в Україні.

"Тут не йдеться лише про скорочення ціни на акцизну марку на алкогольні або тютюнові вироби – буде істотно знижений захист цих марок, – каже народний депутат, член фракції "Удар" Павло Розенко. – Це означає, що якщо реалізуються плани Мінфіну, підвищуються можливості для фальсифікації даних марок. А це – розквіт тіньового сектора. На жаль, контролювати ринок наші фіскальні органи, якщо буде застосована схема Шлапака (міністра фінансів), будуть не в змозі".

Як виявилося, Мінфін вимагає здешевлення марки за рахунок елемента, який є основою для системи "Електронна акцизна марка", яка успішно працює в Європі і нічого не хоче чути про зниження ціни марки за рахунок вилучення голограми, яка малоефективна, тому піддається копіюванню.

За оцінками експертів, щороку в Україну надходить контрабанди мінімум на 10 мільярдів доларів. Частіше нелегально завозять електроніку, побутову техніку. Але левова частка "тіньової" продукції складається якраз з алкоголю.

Нагадаємо, раніше керівник Міністерства фінансів Олександр Шлапак написав листа голові Державної фіскальної служби України Ігорю Білоусу. У цьому листі міністр запропонував суттєво здешевити акцизну марку за рахунок зниження її захисних функцій.

 

Джерело: УНІАН