За прийняття судових рішень на користь громадянки "дует" хабарників вимагав певну "винагороду". Сьогодні, 24 грудня, під час отримання останньої частини хабара суддю та адвоката затримали правоохоронці.

Працівники Управління захисту економіки Національної поліції та СБУ у Рівненській області спільно з працівниками Національного антикорупційного бюро затримали голову районного суду та адвоката.

foto

Посадовці вимагали від громадянки 3,5 тисяч доларів США за прискорення прийняття рішення першої інстанції та сприяння у прийнятті рішення обласного Апеляційного суду на її користь, а саме – про скасування судового рішення про позбавлення її батьківських прав.

foto

У ході проведення слідчо-оперативних заходів правоохоронці задокументували факт одержання першої частини хабара.

foto

Сьогодні, 24 грудня, під час отримання другої частини, суддю та адвоката затримано у приміщенні районного суду.

У рамках кримінального провадження, відкритого за ч.3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, проводяться санкціоновані обшуки в житлових і службових приміщеннях та автомобілях затриманих.

У будинку голови суду правоохоронці виявили та вилучили грошові кошти у сумі 15 тисяч доларів, з яких 1,5 тисячі доларів США – неправомірна вигода, яка передавалася раніше, а також пристрій для відстрілу гумових куль.

foto

Вирішується питання щодо обрання відносно зловмисників міри запобіжного заходу.

За даний злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5-ти до 10-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Наразі тривають слідчі дії в Апеляційному суді області з метою встановлення додаткових доказів у справі.