Валерія Гонтарева повинна піти у відставку, щоб Національний банк очолив більш компетентний економіст.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив заступник голови фракції "Народний фронт" Юрій Береза. За його словами, діяльність Валерії Гонтаревої викликає все більше нарікань із боку українців, передає Корупція.Інфо.

"Останнім часом до роботи Гонтаревої виникає все більше і більше питань. Я можу зробити такий висновок просто за зверненнями громадян. Та хвиля звернень, яка особисто до мене почала надходити, говорить про те, що не все добре у відомстві Гонтаревої. Її ставлення до національної валюти, гра з курсом національної валюти – це для мене питання, тому що це стосується громадян України в першу чергу. Я не говорю про всіх попередніх моментах, які стосувалися її", зазначив Юрій Береза.

Він додав, що також викликає нерозуміння підтримка главою НБУ банків із російським капіталом, у той час, коли Україна фактично воює з Росією.

"На жаль, діяльність Національного банку щодо банків країни-агресора – це теж для мене питання. У мене є багато запитань до пані Гонтаревої. Чому не позбавлені ліцензій всі банки, пов'язані з Росією і чому вони спокійно продовжують свою діяльність на території України? Ми воююча сторона з Росією чи ні?", зазначив нардеп.

Юрій Береза підкреслив, що якщо питання про відставку глави Нацбанку буде винесене на голосування, він його підтримає.

"Я повністю підтримую Таруту в цьому напрямку. Можливо вона супербанкір. Але при тому, що зараз відбувається, в певний момент потрібно мати силу піти, звільнити посаду і дати можливість іншій людині реалізовувати політику. Я думаю, що у нас достатньо економістів в Україні, які здатні очолити Національний банк", резюмував заступник голови фракції "Народний фронт".