Агентами Національного антикорупційного бюро є люди, які всупереч закону не проходили конкурс, до того ж використовують сумнівні методи роботи.

Про це на брифінгу заявив генпрокурор Юрій Луценко, передає Корупція.Інфо.


Він наголосив, що ці агенти мають доступ до секретних документів і прослуховують людей.

"Дуже цікаво, хто він (затриманий напередодні агент НАБУ, підозрюваний у підбурюванні до корупції заступника голови ДМСУ. – Ред). Під час законного прослуховування того, як плануються операції НАБУ я з подивом дізнався, що агентами НАБУ, штатними негадано співробітниками, є люди, які всупереч закону не проходили конкурс, не допущені до секретної інформації, але які при цьому використовують прослуховуючі пристрої і читають негласні дані, які носять гриф "секретно", – сказав Луценко.

Популярне: “За борг 15 гривень”: на Тернопільщині неповнолітньому натягнули на голову пакет, запхали в машину і викрали

Він додав, що вказав на цю проблему, коли раніше в цей день спілкувався з керівництвом НАБУ.

"Питання в тому, що я вірив – і всі вірили – що всі працівники НАБУ пройшли через велике чистилище конкурсів. Виявляється, зовсім ні. Десятки з них працюють як негласні штатні співробітники отримують зарплати, проводять відповідні оперативні наради, допущені до відповідних секретних документів взагалі поза публічним законом певним порядком", – наголосив генпрокурор.

Голова ГПУ розповів, що за заявою чиновниці ДМСУ прослуховували дії агента НАБУ.

"Під час майже двомісячного контролю… прослуховувалися всі оперативні наради, які фактично зводилися до одного: як зробити так, щоб вона все ж назвала цифру… Пропонувалися різні варіанти: пити з неї не вино, а щось міцніше.. . інтимні питання. Думаю, що ніхто не хотів би, щоб місяцями агенти намагалися видавити через горілку, секс або наркотики ті чи ті слова з когось", – наголосив генпрокурор.