Гори полонених! 5-10 тисяч окупантів: вороги в агонії - воювати нікому. Кінець армії РФ -вже близько | Корупція Інфо

Гори полонених! 5-10 тисяч окупантів: вороги в агонії – воювати нікому. Кінець армії РФ -вже близько

Під час контрнаступу ЗСУ беруть у полон багато росіян, щоб під час наступного обміну звільнити більше українців. На сьогодні достеменно невідомо, скільки ворожих солдатів вже здалися нашим військовим.

“Обмінний фонд” стрімко поповнюється не лише на Харківському напрямку, але й на Херсонському. Про це розповів військовий експерт Павло Нарожний.

Експерт зазначив, що на сьогодні важко сказати про втрати й полонених з російського боку – через брак інформації.

“Якщо казати про полон, то у мене є непідтверджена інформація, що зараз звільняються всі СІЗО та трудові колонії на Західній Україні, щоб там розташовувати полонених. Про яку кількість йде мова? Це приблизно вже 5 – 10 тисяч людей у полоні. Все це робиться, щоб їх десь розташувати й утримувати у безпечних місцях”, – пояснив фахівець.

За його словами, кількість полонених може збільшитися після розгрому російських військ під Ізюмом.

“Ми говоримо також про ті угруповання, які на Херсонщині та на Харківському напрямку. Вбитими там буде десь 30 відсотків – це однозначно. Тому що такої щільності артилерійський вогонь, який ЗСУ вели під час наступу – він випалював все, що тільки можна”, – додав Нарожний.

На його думку, сьогодні ЗСУ “набиратимуть максимум полонених для обмінного фонду”, щоб “обмінювати на наших людей”.

Водночас він зауважив, що аналогічно невідомо, скільки поранених серед російських солдатів на Харківщині.

“Скільки поранених – десь до половини угруповання окупантів, якщо вони чинитимуть спротив та якщо не будуть здаватися в полон. Тим паче, що їхня евакуація можлива лише по домовленості з російською стороною. Я не думаю, що наше вище військове командування піде на перемовини після історії з “Азовсталлю” та розстрілом полонених”, – підкреслив фахівець.

З огляду на такі колосальні втрати та взяття в полон, окупанти перекинули на південну ділянку фронту “пенсійний фонд ДНР” – чоловіків віком 55-60 років, які ніколи не воювали.

Про це начальник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня Наталя Гуменюк повідомила в ефірі інформаційного телемарафону.

“Насправді дійсно перекидається і закріплюється туди все абсолютно, що підпадає під мобілізаційну руку рашистської влади. Вони намагаються стягнути туди ті резерви, які можуть знайти. Зокрема, і “пенсійний фонд ДНР” – це особовий склад віком 55-60 років, які ніколи не тримали зброю в руках до цього і були просто зігнані в добровольчі батальйони, як вони їх називають… І в таких підрозділах часто піднімаються бунти на місцевому рівні, і вони (росіяни – ред.) намагаються їх відсунути від передової лінії, тому що це абсолютно ненадійна сила, тобто морально розхитаний особовий склад”, – сказала Гуменюк.

Вона додала, що морально-психологічний стан окупантів настільки підірваний, що на тилових позиціях з’являються кадирівці, яких можуть використовувати як загородзагони.

“Про елітні підрозділи вже майже не йдеться. Оскільки навіть за останні два тижні, поки ми почали активні дії, ми можемо бачити в наших зведеннях знищення командних пунктів саме елітних підрозділів – це десантно-штурмові полки, парашутно-десантні полки, дивізії ті, які вже втратили своє керівництво. І переформатування в таких динамічних умовах, які ми їм створюємо, для них дуже проблематичне. Тому морально-психологічний стан підрозділів дуже підірваний, саме завдяки цьому, як ми вбачаємо, і з’являються вже на тилових їхніх позиціях кадирівці, вони зокрема не використовуються зазвичай на передовій, але можуть бути на кшталт заградзагонів – тримати тих, хто має намір втекти з поля бою”, – зазначила Гуменюк.

Як повідомлялося, за даними в ОК “Південь”, 9 вересня у південних областях ЗСУ знищили 75 російських окупантів, склад боєприпасів і паромну переправу.

Для посилення російського угруповання на захоплених територіях Херсонської області прибув підрозділ кадирівців чисельністю до 1,3 тис. осіб.
Статті по темі