Головні новини Львова
Подобається

Господарський суд повернув місту стадіон “Сокіл”

22/10/2014     Автор: Яна Романська
Господарський суд повернув місту стадіон “Сокіл”

Вищий господарський суд України задовольнив касаційну скаргу та розірвав договір оренди, укладений між управлінням комунальної власності та ТОВ «Футбольний клу «Львів» на приміщення стадіону «Сокіл», що розташований на  вулиці Патона, 1.

Судова тяганина довкола оренди стадіону триває вже два роки. Договір оренди з клубом місто підписало ще у 2009 році. Термін оренди до 2019 року. Клуб отримав стадіон «Сокіл» загальною площею 2108,4 кв. м, з цільовим призначенням – для організації діяльності та проведення навчально-тренувальних зборів і змагань. Планувалося, що ФК «Львів» інвестує в стадіон «Сокіл» 35 млн грн, утім реконструкція, фактично, так і не розпочалася.

Восени 2012 року працівники міськради провели перевірку стану майна побачили, що кілька орендованих будівель демонтовано, а в деякі відсутній доступ. Юристи управління звернулись до суду. З перемінним успіхом в судах приймались рішення то на користь міста, то на користь футбольного клубу. Представники мерії наполягали, що клуб не мав права на демонтаж споруд, а представники клубу стверджували, що все законно.

Читайте: Суд зобов’язав “Королівську пивоварню” демонтувати незаконний майданчик

Вищий суд став на сторону мерії, зазначивши, що згідно з умовами договору оренди клуб зобов’язаний утримувати об'єкт у повній справності, проводити капітальний і поточний ремонт, а реконструкція можлива, виключно, з дозволу орендодавця з наданням проектно-кошторисної документації.

Діяльність футбольного клубу «Львів» було відновлено у 2006 році Юрієм Кіндзерський, який на той час був головою правління ЗАТ «Українська страхова компанія «Княжа». У 2011 році,через брак коштів для утримання клубу, він передав його Федерації футболу Львівщини, яка мала знайти інвесторів. Формально, офіційним власником клубу став голова Федерації футболу Львівщини Ярослав Грисьо, який відразу заявив, що особистих коштів немає, тому буде залучати інвестиції.

Читайте: Фанатів, які палили фаєри на “Арені Львів”, суд оштрафував на 850 грн

Зр інформацією «Наших грошей. Львів» основним інвестором стала компанія «Інвестмент файненшіал менеджмент» (Віргінські острови). Ця компанія також була засновником ТОВ «Західна інформаційна корпорація», яка володіє сайтом ZIK, що контролюється львівським бізнесменом і почесним президентом ще одного львівського футбольного клубу «Карпати». Фанати ФК «Львів» на неофіційному сайті, писали про те, що Петро Димінський свідомо «поховав» клуб «Львів».

Разом з тим, ще минулого літа Віктор Шемчук, тодішній голова ЛОДА пропонував Петрові Димінському передати зруйнований стадіон для створення Національної академії футболу. Представники «Карпат» готові заявляли про готовність виділити кошти на проект Академії. 

 

Джерело: Zahid.net