Приблизно опівночі за московським часом виступив Байден і у відносно короткій промові (де він все одно встиг наплутати у прізвищі Путіна) пояснив суть і сенс введених щодо Росії санкцій. Вони названі “малими”, Байден повідомив, що санкції могли бути і більш жорсткими, але він вважав за краще м’який варіант в якості відповіді на недружні дії. При цьому заявлено про те, що США сподіваються на деескалацію відносин з Росією. Пропозиція про зустріч з Путіним залишається в силі, передбачається, що вона пройде приблизно влітку.
Про це пише військовий експерт і блогер Ель Мюрид.
Сказане означає, що зустріч не носить реактивний характер і не пов’язана безпосередньо із загостренням ситуації на українському кордоні — до літа далеко, і тримати дві армії до зустрічі з Байденом просто нереально. Вирішувати, що робити з ними, доведеться в робочому порядку. Більш імовірно, що для Байдена Україна носить другорядний характер, а більш важливою темою є Китай. І зустріч варто розглядати саме в контексті відносин США і Китаю. Росії будуть дані пропозиції, що мають відношення до цієї частини американської політики.
У певному сенсі це розв’язує руки Туреччини, яка отримує відносну свободу дій на Україні і по суті, представлятиме НАТО, хоча США і будуть стежити за ситуацією, як зазвичай, не втручаючись в неї безпосередньо.
У практичному плані дії США спрямовані на те, щоб натякнути Путіну, що його тактика грати в психічного не працює.
Гострі напади психозу будуть гасити санкціями, а хронічні болячки — по запису, коли лікар прийде до висновку, що у пацієнта буйний період підійшов до кінця. Путін може битися в падучій, сучити ніжками, рухати солдатиків, але розмовляти з ним будуть тільки після того, як він прийме таблетки і заспокоїться. Викликати чергового лікаря в палату шляхом ударів головою в стінку не вийде. Дуже розумно і в рамках правила невідання переговорів з терористами і шантажистами.
Основна теза російської пропаганди полягає в тому, що ми тут проломили лід трьома підводними човнами і провели навчання, вороги тут же злякалися і побігли миритися. В рамках запропонованого Байденом порядку деескалації відносин ця теза виглядає менш переконливо.