У Білорусі опозиція готова до діалогу з представниками невизнаного президента Олександра Лукашенка за посередництва інших країн.

Про це на “Україна 24” розповіла лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська.

Вона зазначила, що самопроголошена влада позбавляє Білорусь майбутнього, тому білоруська опозиція готова до переговорів.

На запитання, чи готова опозиція домовлятися з Лукашенком заради звільнення політичних в’язнів, Тихановська відповіла:

“Ми готові вести діалог з представниками режиму. Навряд чи це буде він сам. Але в його оточенні, можливо, не в найближчому, є люди адекватні, які розуміють, що з Лукашенком Білорусь летить у прірву, і ми пропонуємо альтернативу. Альтернативу нової Білорусі, де і для бізнесу будуть створені нові умови роботи, і люди будуть жити в безпеці, вільно, спокійно. Тому той діалог, про який ми говоримо – там повинні бути представники режиму, а також медіатори з інших країн. Можливо, це буде формат сусідів, можливо, інші країни, але представники режиму там повинні бути, звичайно”.

Нагадаємо, Світлана Тихановська на виборах президента Білорусі в серпні 2020 року набрала, за офіційними результатами, більш як 10% голосів виборців. Білоруська опозиція заявила, що Олександр Лукашенко сфальсифікував підсумки виборів і вкрав у Тихановської перемогу. Після оголошення результатів виборів у Білорусі почалися акції протесту, лідерка опозиції зажадала провести нове прозоре голосування.

У серпні 2020 року Тихановська була змушена залишити Білорусь. Її чоловік, блогер і екскандидат у президенти Сергій Тихановський понад рік перебуває в білоруській в’язниці за звинуваченням у “грубому порушенні громадського порядку”.