Україна без великих втрат пройшла першу хвилю епідемії і до другої вже буде краще підготовлена. Про це заявив на традиційній нараді на Банковій президент Володимир Зеленський, передає ОПУ.

Учасники наради відзначили, що адаптивний карантин запроваджений у всіх областях України, крім трьох: Львівської, Рівненської та Чернівецької, і майже всюди відбувся перехід до третього етапу пом’якшення обмежувальних заходів.

Крім того, після зняття перших карантинних обмежень в Україні не зафіксовано різких спалахів хвороби.

“Нам насправді вдалося порівняно непогано пройти першу хвилю пандемії. Цьому сприяла і відповідальність українців, і стратегія стримування, яку ми детально і ретельно розробляли і міняли у міру необхідності. Тепер у нас є досвід, розуміння і витримка, якщо прийде друга хвиля. Сподіваюся, тоді людство буде більш готовим”, – сказав Зеленський.

У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов підкреслив, що договори з Національною службою здоров’я уклали майже всі лікарні, і доплати медикам за боротьбу з COVID-19 вже перераховують.

А головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що вже готують до відкриття перші контрольні пункти в’їзду/виїзду (КПВВ) на лінії розмежування на Донбасі – відкриються вони з 10 червня.

Нагадаємо, в МОЗ вже готуються до можливої другої хвилі епідемії восени. Там кажуть, що спиратимуться на отриманий досвід протистояння коронавірусу, в тому числі, які обмеження працюють, які ні. Зараз же триває етап стримування епідемії, оскільки відкриваються певні галузі економіки та Україна пристосовується жити в нових умовах після пом’якшення карантину. А тим часом головний санлікар країни Віктор Ляшко розповідав, чому Україна не розробляє вакцину від коронавірусу.