Парламентська асамблея Ради Європи готова повернути (уже проголосувала за повернення – ред.) Росію в РЄ, тим самим зрадивши демократичні цінності і інтереси. Про це заявив народний депутат, член української делегації в ПАРЄ Борислав Береза, виступаючи з трибуни Асамблеї.

«За 70 млн срібняків готові повернути сюди Росію. За 70 млн срібняків готові закрити очі на злочини по анексії Криму та окупації Донбасу. За 70 млн срібняків готові пробачити злочини та вбивства українців», – заявив Береза.

За його словами, якщо буде схвалено рішення про зняття санкцій тиску з РФ, то воно не повинно залишитися без відповіді. Разом з тим Береза ​​назвав лицемірством заяви про те, що Росію необхідно повертати в ПАРЄ, так як це тягне за собою небезпеку відходу Росії з Ради Європи, що залишить простих росіян без можливості звертатися до Європейського суду з прав людини.

«Є рішення ЄСПЛ по звільненню Едема Бекірова з СІЗО і переведення його в лікарню. Це офіційне рішення, але Росія проігнорувала його, як і всі інші рішення. Росії байдужі права людини », – підкреслив Береза.

Член української делегації звернув увагу на те, що якщо Росія повернеться в ПАРЄ, то українські політв'язні, утримувані в РФ, будуть приречені перебувати в російських в'язницях і таборах десятки років.

«Схоже, що офісу Ради Європи доведеться згортати діяльність в Україні. Мабуть, Україні слід це зробити, не продовживши меморандум», – підсумував він.

Однак, пізніше РЄ проголосувала за повернення РФ до її складу. Опісля українська делегація вирішила припинити роботу в ПАРЄ.