Голова наглядової ради “Нафтогазу” Клер Споттісвуд ініціювала відсторонення Юрія Вітренка з посади очільника установи. Все після припису НАЗК. Про це повідомляє “НВ Бізнес”.

Споттісвуд скликала позачергове засідання наглядової ради. Про це мовиться в листі посадовиці.

Вона вважає, що відсторонення Вітренка відповідає інтересам “Нафтогазу” та України. Споттісвуд зазначила, що це для того, аби забезпечити дотримання високих стандартів належного корпоративного управління.

Так, після публікації припису НАЗК глава наглядової ради обговорила ситуацію з акціонером – урядом України. Зокрема, з Денисом Шмигалем і главою Мін’юсту Денисом Малюською.

Остаточне рішення за прем’єром. Він має вирішити, чи припиняти контракт з Вітренком протягом 10 робочих днів з 15 червня 2021 року.

За словами Споттісвуд, Вітренко відмовився добровільно призупиняти свої повноваження на цей період. Він не консультувався з членами правління або наглядової ради про своє рішення оскаржити припис.

В свою чергу, Голова НАЗК Олександр Новіков вніс Кабміну припис про усунення порушень ст. 26 ЗУ “Про запобігання корупції”, відповідно до припису розпорядження уряду про призначення голови правління “Нафтогазу” Юрія Вітренка і контракт з ним мають бути скасовані як незаконні. Вітренко заявляє, що припис незаконний.

Про це повідомляється на сайті НАЗК.

“З метою запобігання корупції п. 1 ч. 1 ст. 26 ЗУ “Про запобігання корупції” передбачає, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна приймати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. Таке обмеження діє незалежно від того, скільки особа працювала на посаді до звільнення. Таке порушення є підставою для припинення договору колишнього публічного службовця з організацією”, – пояснили у відомстві.

Зазначається, що НАЗК провело моніторинг дотримання цих вимог закону колишнім заступником мністра енергетики України Юрієм Вітренком, який наразі обіймає посаду голови правління НАК “Нафтогаз України”.

“За результатами моніторингу встановлено порушення згаданої норми закону. Адже під час виконання повноважень заступника міністра (в. о. міністра енергетики) в період із 21 грудня 2020 року до 28 квітня 2021 року Юрій Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК “Нафтогаз України”, – наголошують в НАЗК.