Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що російські політики часто вживають метафори щодо його яєць, але він "готовий їх сам відрізати" і надіслати в обмін на окуповані Росією грузинські території.

Президент Михайло Саакашвілі заявив в інтерв'ю "Новой газете", опублікованому 8 серпня, що був головною мішенню у війні Росії проти Грузії 2008 року.

"Нещодавно генерал [Володимир] Шаманов, який під час війни був одним із командувачів, сказав, що даремно військам РФ тоді не дали зайти до Тбілісі та "взяти Саакашвілі за яйця", – зазначив журналіст Павло Канигін.

Популярне: Майже 1 тис. грн доплати: Хто отримає матеріальну допомогу до Дня Незалежності України

"У дивний спосіб мої яйця міцно увійшли в побут виступів російських діячів від [президента Росії Володимира] Путіна до Шаманова! Хоча я завжди говорив, що готовий їх сам відрізати і надіслати в обмін на наші території, якщо вони готові. Якщо вже це їхньою справжньою метою є", – сказав Саакашвілі.На запитання, чи вважає він себе головною мішенню у війні, Саакашвілі відповів:

"Вони ж самі так говорять!" "Коли [екс-держсекретар США] Кондоліза Райс телефонувала [міністру закордонних справ РФ Сергію] Лаврову, він сказав, що є два варіанти – або повне руйнування Грузії, або Саакашвілі йде. Росіяни спеціально не бомбили тоді тбіліський аеропорт, усіляко натякаючи, щоб я сів у літак і полетів… Якісь американці на низькому дипломатичному рівні теж пропонували розглянути місію з евакуації мене, моєї сім'ї і мого уряду", – продовжив екс-президент Грузії.

За його словами, тоді "їхати було неприйнятно".

"І країну вони не знищили. Шаманов даремно каже, що Путін йому не дав зайти. Цього Путіну не дали зробити американці, які вже зрозуміли, чим все може закінчитися. Думаю, він правильно змусив Шаманова охолонути, зрозумівши, що американці тоді застосують силу. Однак війна спричинила дуже тяжкі наслідки для моєї країни. Загинуло дуже багато людей: і російських військових, і моїх співвітчизників", – додав Саакашвілі.

Володимир Шаманов нині обіймає посаду голови комітету Держдуми РФ з оборони.