Голова Верховної Ради Дмитро Разумков готовий негайно внести на розгляд парламенту законопроект про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації, щойно його текст буде напрацьований і зареєстрований.

“Станом на сьогодні тексту цього законопроекту немає. Якби він був, я поставив би його одним із перших на розгляд Верховної Ради України. Тобто за мною як за головою парламенту затримки не буде”, – сказав Разумков у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в Одеській області у середу.

Спікер переконаний, що текст цього законопроекту має бути напрацьований і ухвалений у Верховній Раді якнайшвидше. “За логікою речей, спочатку мають бути зміни до Конституції, а потім – все інше. Але ми пішли вже тим шляхом, яким пішли, оскільки вибори мали відбутися за новою системою. Але затягувати з цим (ухваленням змін до Конституції в частині децентралізації – ред) не варто. Це питання турбує і регіони, і мене як керівника Верховної Ради, і багатьох депутатів, особливо мажоритарників”, – уточнив спікер парламенту.

При цьому Разумков вважає неважливим питання про те, хто виступить ініціатором цієї законодавчої ініціативи, зокрема, чи запропонує внести ці зміни до Основного закону саме президент. “Неважливо, хто вноситиме законопроект. Питання лише в тому, щоб він був якісно написаний. Тому що минулого разу текст законопроекту був внесений, але пізніше відкликаний. Ми не можемо дозволити собі постійно йти таким шляхом. А хто буде формальним автором цього законопроекту, мені, якщо чесно, все одно, аби він був якісним, і за нього було 300 голосів. Брати на себе законодавчу ініціативу в цьому питанні я не планував, але подивимося”, – пояснив він.

За словами Разумкова, підготовка цього законопроекту до розгляду в залі засідань Верховної Ради є зоною відповідальності комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

“Сподіваюся, що незабаром ми побачимо текст цього законопроекту. Цим займається і Клочко (голова профільного комітету Андрій Клочко – ред), і Корнієнко (перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко – ред). Я щоразу порушую це питання і під час засідань консультативної ради, яка відновила свою роботу при Верховній Раді України”, – сказав спікер.

Він також наполягає, щоб цей документ був максимально узгодженим із усіма депутатськими фракціями та групами парламенту, оскільки “зміни до Конституції не можна змінити між першим і другим читанням”.

“Це непросте питання: спочатку потрібно 226 голосів, щоб відправити законопроект до Конституційного Суду, потім знову 226 голосів (щоб попередньо схвалити законопроект на черговій сесії ВР – ред), а на наступній сесії – 300 (щоб ухвалити законопроект в цілому як закон – ред). І якщо вийде так, що ми отримаємо 229 голосів, то ніхто не розбиратиметься, чому так вийшло”, – додав Разумков.

Як повідомлялося, раніше перший заступник голови фракції “Слуга народу” Олександр Корнієнко у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” спрогнозував, що остаточний текст законопроекту про внесення змін до Конституції України в частині децентралізації може бути напрацьований ближче до осені і до грудня направлений до Конституційного Суду для отримання висновку щодо його відповідності Основному закону.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.