Ціни на електроенергію для населення необхідно підвищити, так як актуальний тариф покриває лише 50% вартості електроенергії

Про це заявив член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг Дмитро Коваленко.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

“Це дуже низький рівень. На мій погляд, це питання може бути вирішене тільки одним шляхом: одночасне прийняття рішення про підвищення тарифу для населення і введення дієвої системи субсидій для незахищених верств населення”, – вважає Коваленко.

Як відомо, в квітні 2017 року було прийнято закон “Про ринок електричної енергії” .. Він передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок “на добу вперед”, внутрісуточних ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

Тим часом в розрахунках НКРЕКУ йдеться, що тарифи на електроенергію для українців повинні бути на 49% вище. При цьому регулятор підкреслив, що зараз українці платять за електроенергію в рази менше, ніж жителі Європи.