Радник Володимира Зеленського розповів, як будуть проходити чистки “смотрящих” в держреєстрах.

Своїми думками Михайло Федоров поділився в інтерв’ю Liga.Tech.

В майбутньому, у команди президента є проект про єдину ідентифікацію. План полягає в тому, щоб пов’язати реєстри через якийсь унікальний ID. Радник президента поділився, як таке нововведення буде працювати в Україні.

«У нас постійно йдуть технічні зустрічі. Ми розуміємо, що у нас не все так солодко. Тому ми хочемо зробити міжнародний аудит всіх реєстрів, щоб зрозуміти, де що знаходиться, скільки їх, в чиїй власності знаходяться, під яким столом вони прибиті цвяхами», – сказав він.

Федоров також заявив, що на даний момент команді президента нічого не заважає провести повний аудит реєстрів, але він пройде без смотрящих.

«Зараз президентом підписаний указ. Ми знайшли виконавців, у нас є недержавні гроші від фондів. Нічого нам не заважає зробити повний аудит. Крім смотрящих. Поки що вони залишилися за реєстрами – до зміни уряду», – поділився він.

На уточнююче запитання журналіста про смотрящих, радник президента відповів: «За кожним реєстром є смотрящий від якихось кримінальних угруповань. Чому багато хто не міг нічого зробити? Тому що якщо ти хочеш щось змінити в реєстрі, тобі потрібно їхати до них дивитися, домовлятися з ним, він дає в Мін’юст або ще кудись завдання, щоб тобі дозволили працювати з цим реєстром. Мені здається, інститут смотрящих може контролювати реєстри в своїх інтересах. І не дає їх технологічно розвивати».

Також Федоров висловив упевненість в тому, що нова влада неодмінно прибере таких смотрящих над реєстрами в Україні.

«Як тільки зміниться уряд, ми їх звідти точно вичистимо. Аудит покаже, хто де крав ».