ГПУ

Генеральна прокуратура України оголосила про підозру колишньому голові Служби безпеки України Олександру Якименку та його заступнику по справі Євромайдану, а суд оголосив їх у розшук. 

Про це повідомляє прес-служба ГПУ, новину передає Корупція.інфо.

"Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України повідомлено про підозру колишньому Голові Служби безпеки України, його колишньому заступнику – керівнику Антитерористичного центру при СБУ та колишньому начальнику Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади і службових повноважень, які спричинили тяжкі наслідки)", – зазначають у відомстві.

ГПУ встановила, що керівники СБУ, всупереч вимогам законодавства, з метою придушення протестних акцій, 18 лютого 2014 р. оголосили про проведення антитерористичної операції і почали її у центрі Києва.

"Зокрема, силами центру спеціальних операцій "А" СБУ вони організували захоплення будівлі Федерації профспілок України, що призвело до пожежі в цьому будинку і смерті двох осіб", – відзначають у ГПУ.

Печерським районним судом м. Києва колишньому начальнику Головного управління СБУ у м. Києві та Київській області обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту із носінням електронного засобу контролю, а колишнього Голову СБУ та його заступника оголошено у розшук.

Зазначимо, за деякою інформацією, Олександр Якименко переховується від правосуддя в окупованому Криму.

Джерело: Корупція.інфо