газ

Генпрокуратура оскаржила рішення господарського суду Києва, яким відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсними укладених в 2009 році договорів між "Нафтогазом" і "Газпромом", згідно з якими "Нафтогазу" було передано право власності на 11 млрд кубометрів газу компанії "РосУкрЕнерго".
Про це йдеться у повідомленні ГПУ, передає Корупція.Інфо з посиланням на Економічну правду.
Як наголошується, Генпрокуратурою 31 липня внесено апеляційну скаргу на рішення господарського суду Києва від 23 липня, яким відмовлено в задоволенні прокурорського позову в інтересах держави в особі Кабміну до "Нафтогазу" і "Газпрому" про визнання недійсними укладених у Москві в 2009 році договорів купівлі-продажу газу.

"У зв’язку з викладеним указане рішення суду не набрало законної сили", – повідомляє прес-служба.


У ГПУ повідомили, що підставою для пред’явлення позову стало порушення інтересів держави у сфері реалізації державної політики та управління нафтогазовою галуззю економіки країни.
Зокрема, укладення всупереч вимогам ст.ст. 203, 655 ЦК України фіктивних договорів купівлі-продажу без наміру сторін здійснювати фактичну передачу газу, а лише для надання видимості законності діям НАК "Нафтогаз України" щодо оформлення у власність газу, що належав компанії "РосУкрЕнерго", яку пов’язують з бізнесменом Дмитром Фірташем.