бойовики терористи путін лнр днр

Генеральна прокуратура надіслала до КМУ матеріали аналітичного характеру про вчинення, починаючи з 20 лютого 2014 року, сукупності злочинів проти людяності та воєнних злочинів. До числа підозрюваних у скоєнні цих протиправних діянь належать вищі посадові особи Російської Федерації та керівники терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР». Тепер уряд має розглянути питання про відправлення зазначених документів до Міжнародного кримінального суду.

Про це повідомили у прес-службі ГПУ. Новину передає Корупціія.інфо з посиланням на «Преса України».

Ще 4 лютого 2015 року ВРУ прийняла постанову № 145-VIII, якою схвалила заяву «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян».

Відповідно до цієї постанови КМУ та ГПУ було доручено зібрати необхідні матеріали та належну доказову базу для звернення до Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами Російської Федерації та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян.

Тому, Генеральною прокуратурою України було підготовлено узагальнені матеріали аналітичного характеру про вчинення, починаючи з 20 лютого 2014 року, сукупності злочинів, які підпадають під норми статей 7, 8 Римського Статуту (злочинів проти людяності та воєнних злочинів).

У ГПУ розповіли, що в узагальнених матеріалах зібрано наявні дані про причетність до вчинення зазначених у заяві Верховної Ради України злочинів вищих посадових осіб Російської Федерації та керівників терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР».

«Вищезазначені матеріали сьогодні, як і було обіцяно керівництвом Генеральної прокуратури, надіслані до Кабінету Міністрів України для їх подальшого опрацювання та вирішення питання про направлення до Міжнародного кримінального суду», – зазаначили у прес-службі.