Службовців «Укргазбанку» підозрюють у привласненні 140 млн грн кредитних коштів. Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснює досудове розслідування з цього приводу. Про це повідомили у прес-службі ГПУ.

Досудове розслідування ведеться у криміналньому провадженні, відкритому за ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, та привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах), передає Корупція.Інфо

У ГПУ повідомили, що службові особи АБ «Укргазбанк», зловживаючи своїм службовим становищем, умисно надали підконтрольному суб’єкту господарювання кредит у розмірі 100 млн грн, який не було повернуто під заставу власного майна – нежитлового будинку, вартість якого за пособництва незалежного оцінювача, акредитованого у АБ «Укргазбанк», штучно завищили майже в десять разів.«У момент приватизації будинок оцінено у розмірі 14,2 млн грн, а вже на період надання кредиту у розмірі 149,8 млн грн. Використовуючи зазначену шахрайську схему, аналогічним шляхом з АБ «Укргазбанк» виведено майже 3,2 млрд грн», – сказано у повідомленні.

Зазначено, що у кримінальному провадженні тривають обшуки за 9 адресами, а саме: в офісних приміщеннях суб’єктів господарювання, задіяних в злочинній схемі виведення коштів, за місцями проживання та реєстрації директорів, їх засновників, незалежного оцінювача акредитованого у АБ «Укргазбанк» та службових осіб банківської установи.

Окрім первинної документації, яка підтверджує факт вчинення злочину, за місцями проведення обшуків виявлено та вилучено дві одиниці вогнепальної зброї з глушниками, набої та магазини до неї.

Також у банківській скриньці незалежного оцінювача, який проводив оцінку заставного майна, вилучено грошові кошти в готівковій формі у сумі майже $600 тис.