революція гідності

У ГПУ вирішили взятися за злочини, які було скоєно проти учасників подій на Майдані. Вже представлено реєстр кримінальних проваджень, де назбиралося більше двох тисяч справ. Представив його сьогодні заступник начальника Головного слідчого управління Сергій Горбатюк (він же начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ) на брифінгу.

 Знайти реєстр можна буде на сайті ГПУ. Власне на реєстрі можна буде ознайомитися з подіями листопада 2013-лютого 2014, з кримінальними виробництвами, які стосуються злочинів скоєних в той період часу представниками тодішньої влади.

Окрім основного, буде реєстр кримінальних проваджень, який міститиме виробництва, що вже розслідуються ГПУ, слідчими підрозділами, органами внутрішніх справ. Також можна дізнатися деталі виробництв: дату реєстрації, статті, які порушено, обставини справи, постраждалих та їхню кількість.

Мало того, окрім теперішніх моментів та деталей, можна буде дізнатися про результати, які вже дало розслідування. Тобто, буде розписано, хто вже є притягнутий до відповідальності за злочини та хто вже повідомлений про підозру.

«Міститься перелік, починаючи від колишнього президента Януковича і закінчуючи командирами, які віддавали накази на силове і протиправне витіснення мітингувальників без рішення суду», – сказав Горбатюк.

Він додав, що дані осіб, яких вже оголошено у розшук, повністю наведено у публічному доступі.

«Що стосується тих, хто затриманий чи перебуває під домашнім арештом, їх ініціали, відповідно до вимог кримінального процесу, скорочені. Всього на даний момент виробництв в реєстрі – понад дві тисячі », – сказав він.

Зважаючи на резонанс кожного розслідування та якого гостроту, Горбатюк планує повідомляти деталі судових засідань, тобто де і коли вони відбуватимуться. Якщо ж засідання будуть переносити, то на сайті з’являтиметься інформаціє про це та про причини перенесення.

Окрім всього вище переліченого, реєстр матиме хронологію відповідей ГПУ на інформзапити щодо розслідувань злочинів під час Революції гідності.

Горбатюк також зробив наголос на розділі «Допомога слідству», в який можна буде анонімно писати про інформацію, яка може допомогти слідству. Він також попрохав, аби всі ті, у кого ще залишилися якісь речові докази, надали їх у прокуратуру.

«Багато протестувальників брали кулі, гільзи в якості сувенірів. Це також можуть бути прострілені каски, щити, які досі не надані слідству », – сказав він.

Заступник начальника Головного слідчого управління також повідомив, що ГПУ продовжує отримувати звернення від тих, хто постраждав на Майдані. І ще чимало є таких, які не знаючи про механізм, ще не звернулися до ГПУ. Сайт матиме пам’ятку для потерпілих, де будуть зразки заяв та документів.

Віктор Шокін додав, що реєстр не стоятиме на місці та піддаватиметься постійним оновленням, доповненям та редагуватиметься.

Джерело: Корупція.інфо