Захист екс-президента Віктора Януковича почне ознайомлюватися із матеріалами досудового розслідування у справі про держзраду 31 січня.

Про це на брифінгу в понеділок заявив прокурор головної військової прокуратури Руслан Кравченко, передає Корупція.Інфо

"Нами було вручено захисникам повістки на з'явлення для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування на 31 січня, 1-3 лютого, а також 6-8 лютого. Ми вважаємо, що дані строки достатні для ознайомлення із матеріалами", – сказав він.      

"У разі затягування з ознайомлення, вони звертатимуться з цього приводу до Печерського райсуду Києва, щоб встановити чіткі строки, достатні для ознайомлення", – сказав Кравченко.

За словами Кравченка, якщо сторона захисту не буде затягувати ознайомлення із матеріалів справи,  то прокуратура передасть справу щодо держзради Януковича до суду в лютому."Якщо сторона захисту не буде зволікати своїм правом щодо ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, то обвинувальний акт попаде до суду вже у лютому", – сказав він.

Як відомо, захист Януковича заявив, що він може прибути в Україну для участі в суді по справі про держзраду, якщо замах на нього буде розслідувано і держава зможе забезпечити його безпеку.

У понеділок адвокат Януковича Віталій Сердюк приніс до Генеральної прокуратури України заяву екс-президента, який втік із

України, в якій він заявляє про готовність давати свідчення за місцем його проживання на території Російської Федерації.
28 листопада 2016 року генпрокурор Юрій Луценко виголосив підозру Януковичу у державній зраді та сприянні Росії в розгортанні агресії проти України, коли той вийшов на відеозв’язок із ростовського суду зі Святошинським райсудом Києва.

Того ж дня підписано повістки про виклик Януковича на допити в цій справі, які спрямовано на три адреси Януковича, з яких одна російська: Ростов-на-Дону, вулиця Єременко, 81, корпус В.

В Україну Янукович їхати відмовляється, але його адвокат приходить у ГПУ.