В Україні 10,2 млн пенсій перерахують з 1 березня 2019-го. Підвищення відчують на собі тільки 8 млн українців, в середньому воно складе 255 грн. Розрахункові пенсії піднімуть на 17% (раніше передбачалося підвищення на 20,8%).

При цьому 1,9 млн українців, які наразі підвищують близько 1500 грн, замість щомісячної надбавки можуть розраховувати на одноразову виплату в 2,4 тис, пише OBOZREVATEL.

"Збільшення показника середньої заробітної плати, доходу з якого були сплачені внески, становить 1.17. На 1 березня 2019 пенсії будуть автоматично перераховані для 10,2 млн пенсіонерів, а середній розмір підвищення складе 255 грн. Це не означає, що всі отримають однаково 255 гривень , адже кошти розподіляються відповідно до формули. Реальне підвищення відбудеться для 8 млн пенсіонерів, але підвищення не буде менше 100 гривень ", – йдеться в заяві Мінсоцполітики.

Автоматичне осучаснення проводитимуть щорічно. У всякому разі, так прописано в законі. Крім того, якщо бюджет Пенсійного фонду стане бездефіцитним (поки діра тільки зростає і в 2019-му становитиме 167 млрд грн), то розмір надбавки можуть збільшити. "Розмір, дата і порядок такого збільшення визначаються в межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення", – відзначається в документі.

Завдання перерахунку: компенсувати відставання виплат. Щороку зарплати в Україні зростають приблизно на 25%. В результаті з однаковими показниками, наприклад, з 25 роками стажу і середньою зарплатою, українець, який вийшов на пенсію в 2015-му, може отримувати на порядок менше ніж той, що отримав пенсійне посвідчення в 2019 році.