Від Киселівки до Херсона залишається близько 15 кілометрів. Бійці Збройних сил України просунулися в бік захопленого російськими окупантами Херсона.

Про це радник глави Офісу президента Олексій Арестович розповів в інтерв’ю російському правозахиснику Марку Фейгіну. За словами представника Офісу президента, українські захисники закріпилися в селищі Киселівка на підступах до Херсону.

“Вже Киселівка за нами рахується. Це досить істотне просування, починаючи від Посад-Покровського і Мирного”, – повідомив Арестович.

Додамо, що від Киселівки до Херсона залишається близько 15 кілометрів. Також російські окупанти у розмовах між собою говорять про можливе оточення з боку Збройних сил України. В оприлюдненій Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, перехопленій розмові “двоє окупантів обговорюють поточне положення на лінії фронт”. При цьому один з окупантів намагається з’ясувати, чи збираються їх міняти на передовій. Він зазначає, що боїться можливого оточення з боку ЗСУ.

“За відчуттями скоро в кільце нас візьмуть. З усіх фронтів обходять. Ми рухаємося вперед, а нас збоку обходять. І схід, і захід. Всі в одному місці зібралися”, – сказав він.

На запитання співрозмовника, хто прикриває тили окупантів, той відповів, що “силовики, алкаші”.

“Хорошого нічого немає”, – додав окупант.

Військовий експерт Олег Жданов вважає, що Україна не буде використовувати американські реактивні системи залпового вогню HIMARS для ударів по території Росії. Українські війська, ймовірно, не планують вести з наданих США реактивних систем залпового вогню (HIMARS) обстріл російських земель, але по тимчасово анексованому півострову Крим ‒ такі удари досить імовірні. Про це заявив відомий військовий експерт Олег Жданов у коментарі порталу “Україна 24”.

“Україна зобов’язалася поки не стріляти з HIMARS по російських землях такими ракетами. Президент Зеленський публічно такі зобов’язання підтвердив, коли звертався до нації. І заявив, що влада України буду їх дотримуватися”, – говорить експерт.

Але, як звертає увагу Жданов, Крим – це територія України, тому тут “ніяких обмежень немає”. HIMARS, каже експерт, найсильніше потрібні українській армії якраз на Донбасі.

“На Донецькому, на Луганському напрямках ‒ головний удар росіян, як і раніше, все ще там. Але, зараз Кремлю кров з носа потрібно захопити всю територію. Другий напрямок-це, мабуть, стане Херсон. Можливо, частина HIMARS”, – сказав експерт.

РФ намагається побудувати військові бази і закріпитися у Херсонській області, але не встигне цього зробити – ЗСУ виб’ють окупантів раніше. Росія спішить обладнати позиції, побудувати військові бази і закріпитися на Херсонщині. Але для того, щоб спорити воєнні бази, потрібно багато часу – рахунок іде на роки. Тому окупанти не встигнуть цього зробити.

А позиції, які вони встигнуть обладнати, не стануть перепоною для ЗСУ – українські військові зможуть вибити загарбників з області за допомогою зброї від західних партнерів. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу “Україна 24”.

“Російська Федерація намагатиметься там створити якісь опорні організації чи опорну систему, на якій будуватиметься оборона. І дійсно вони в Херсонській області сьогодні обладнують позиції для того, щоб захищати ці рубежі, які вони захопили. Але я скажу так, що вони не встигнуть створити воєнні бази – це не один рік”, – каже експерт.

Суттєву перевагу Україні надасть ленд-ліз від США – за допомогою отриманої військової підтримки захисники нашої держави зможуть вибити загарбників з уже обладнаних позицій.

“Якщо ленд-ліз спрацює так, як ми очікуємо, у нас буде вогнева перевага, що дасть нам можливість вибити їх вже з позицій, які вони оборонятимуть. І тому звільнення територій, воно якби не обговорюється, а воно буде здійснено силами Збройних сил за допомогою західної зброї”, – наголосив Жданов.