У Бразилії заявили про ефективність 50% вакцини проти коронавірусу від компанії Sinovac, яку замовила і Україна.

Однак це ще не кінцеві результати, заявив на брифінгу глава МОЗ Максим Степанов, пише ЛІГА.Новости.

“Для початку ми хочемо отримати кінцеві висновки дослідження, які публікуються безпосередньо компанією-виробником. Тому що зараз є тільки дані прес-конференції і тільки по Бразилії”, – сказав він.

Степанов додав, що дослідження вакцини проводилися в різних країнах. За його словами, треба побачити узагальнені дані по світу: “Це міжнародна практика, так повинно бути, і відштовхується весь світ тільки від офіційних даних.”

Глава МОЗ також зазначив, що в більшості країн світу ефективність 50% є достатньою для затвердження вакцини.

Однак він нагадав, що Україна заклала в договорі з Sinovac вимога мінімум 70% ефективності на момент поставки. Така ефективність повинна бути підтверджена в плацебо-контрольованому дослідженні та аналізі в публікаціях компанії-виробника.

Міністр також підкреслив, що якщо ефективності 70% не буде, то Sinovac поверне Україні гроші в повному обсязі.

“Фінансово ми повністю захищені. У нас є відповідна банківська гарантія”, – зазначив він.

Степанов також запевнив, що вакцинація розпочнеться в заплановані терміни – в лютому. У найближчі дні очікується підписання нових договорів, йде технічне узгодження, запевнив він.

Відзначимо, що вакцина CoronaVac, яка була розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, захищає від коронавірусу на 50,4%. Це майже на 30% нижче, ніж було оголошено раніше.

Нові дані засновані на результатах клінічних випробувань вакцини в Бразилії, пише The Guardian.

Раніше біомедичний центр Інституту Бутантан в Сан-Паулу заявив, що вакцина Sinovac Biotech показала ефективність 78% в лікуванні коронавірусу.

“Тоді вони нічого не говорили про групу “дуже легких” інфекцій серед добровольців, які отримали вакцину, не потребуючи клінічної допомоги”, – пише видання.

Медичний директор з клінічних досліджень Інституту Бутантан Рікардо Паласіос повідомив, що новий показник ефективності включає дані про “дуже легкі” випадки.

Як уточнює бразильське видання Folha de S.Paulo, в випробуваннях вакцини взяли участь 13 тисяч добровольців.

Вакцина CoronaVac випускається в шприці і зберігається при температурі від +2 до +8 градусів, тобто її можна зберігати в звичайному холодильнику, на відміну від більшості конкурентів (наприклад Pfizer / BioNTech).