Військовий експерт Олег Жданов не пов’язує посилення ракетних ударів із зміною російського військового командування. На його думку, це прямий наслідок наших успіхів як військових, і політичних.

“Згадайте, як ми влучно розгромили гарнізон на острові Зміїний, фактично знищивши його, і “газові вежі” Бойка, які були більше військовими об’єктами, ніж газодобувними, у тому числі пройшлися складами з боєприпасами. Також Україна отримала статус кандидата в ЄС”, – перерахував аналітик те, що передувало масованим ракетним обстрілам нашої країни. В принципі, так і передбачалося, що потрібно чекати на якусь помсту з боку РФ”, – зазначив Жданов, додавши, що на фронті ескалювати росіяни не можуть, але дистанційний вплив у вигляді ракет, на жаль, їм під силу.

За словами експерта, це триватиме приблизно тиждень, а потім може піти на спад, тому що в Росії теж не так багато сил і засобів для того, щоб постійно наносити або швидше тримати такий інтенсивний темп нанесення ракетних ударів по Україні. “Скільки ж у них ракет? Адже, я так розумію, швидко це запаси неможливо поповнити?” – поцікавилася ведуча. “Ракетний потенціал Росії оцінюється приблизно в 5000-6000 ракет, – відповів Жданов. – Тому нам потрібно вимагати від наших партнерів кошти ППО, щоб зробити повітряний щит.

Іншого способу уберегтися від ракетних ударів, на жаль, я не бачу”. Також він повідомив, що Росія зіткнулася з великою проблемою через відсутність імпортних комплектуючих, без яких просто неможливо виготовляти нову зброю, тому країна-агресор намагається обійти санкції через Казахстан та Грузію, щоб отримати омріяні електронні компоненти.

Директор Центру досліджень проблем громадського суспільства Віталій Кулик висловив думку, що російське командування віддало наказ завдати ракетних ударів по цивільній інфраструктурі України

Політолог поділився деталями в етері телеканалу “Еспресо”.
“Складається враження, що російське командування віддало наказ завдавати удари по цивільній інфраструктурі, житловій забудові по всій території України. Адже це відбувається не лише в одному Кременчуці, а й у багатьох інших містах. У Харкові це взагалі стало системним”, – зазначив Кулик

Однак зазначимо, що вже скоро в України значно покращиться система протиповітряної оборони. Зокрема, Сполучені Штати Америки підтвердили готовність відправити в Україну сучасні засоби ппо. Імовірно – це зенітні ракетні комплекси NASAMS.

Ці ЗРК стоять на озброєнні Норвегії, Фінляндії, Іспанії, Нідерландів, Австралії та ще трьох країн світу, повідомляє “Апостроф”.

Характеристики

  • Виявлення цілей за дальністю та висотою до: 75 і 40 км.
  • Знищення цілей на відстані та на висоті до: 40 та 20 км
  • Швидкість ракети максимальна: 4900 км/год.

Одним із величезних плюсів NASAMS є висока швидкість ракети та її здатність перехоплення маневруючої балістичної цілі, наприклад, ракет російського оперативно-тактичного комплексу “Іскандер”. Щоправда, останнє можливе лише у найсучаснішій версії NASAMS-3. До переваг ЗРК належить компактність самого комплексу, що складається з мінімуму машин. Ракети навіть можуть встановлюватися на звичайну HMMWV або вантажівку. Радар AN/MPQ-64, як і командний пункт, вміщується на звичайному авто або причепі, забезпечуючи пристойний огляд.

Разом з тим, NASAMS може бути інтегрований в єдину систему ППО та отримувати дані від інших РЛС та літаків типу AWACS. Головною особливістю ЗРК є те, що він створювався для знищення саме російської авіації з урахуванням її конкретних можливостей та відмінностей. При цьому NASAMS постійно модернізували та оновлювали.