Українські військові вибили окупантів з трьох населених пунктів і закріпилися на своїх позиціях.

Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у Telegram.

“Маємо хороші новини з передової. Наші ЗСУ здійснили успішний контрнаступ, вчора зранку розпочали наступальні операції на ворога. Протягом дня тривали запеклі бої. Наші підрозділи вибили російські війська з населених пунктів: Безруки, Слатіно, Прудянка Дергачівського району та закріпилися на позиціях!”, – заявив Синєгубов.

Водночас, за його словами, російські окупанти продовжували обстрілювати цивільну інфраструктуру Харкова та області.

“За добу окупанти нанесли 56 ударів, як наслідок – 19 поранених, 2 людей загинули”, – повідомив Синєгубов.

При цьому, по області Ізюмський напрямок залишається стратегічною точкою. Українські захисники продовжують тримати оборонні рубежі.

Раніше повідомлялося, що російські окупанти розпочали нову фазу свого наступу на сході України. Про це заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов.

“Це офіційна заява. Сьогодні зранку майже по всій лінії фронту Донецької, Луганської і Харківської областей окупанти мали спробу прорвати нашу оборону. На щастя, наші військові тримаються, тільки в двох містах вони [окупанти] пройшли. Це Кремінна і ще одне невеличке місто. Тривають бої, ми не здаємо своїх територій і спроба почати активну фазу у них почалася сьогодні зранку”, – зазначив Данілов.

Наразі жахливі бої на Ізюмщині: за минулу добу від обстрілів загарбників на Харківщині постраждало п’ять цивільних осіб.

“Гаряче” на Ізюмщині, постійно ідуть бої, супротивники зазнають значних втрат, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов у Telegram-каналі.

“Цієї доби російські окупаційні війська знову обстрілювали райони Харкова з реактивних систем залпового вогню, було близько 15 обстрілів. Вогонь артилерії влучав у районах Салтівки, ХТЗ, Олексіївки. По області – в Дергачах, Золочівському напрямку, Чугуївському районі”, – повідомив Синєгубов.

Він додав, що внаслідок обстрілів постраждали п’ять цивільних: троє – у Харкові, двоє – в Чугуївському районі.