People line up at ATMs outside a National Bank branch in Athens

30 червня Греції загрожує дефолт

У Греції не працюють усі банки. Така ситуація триватиме тиждень. Рішення про "замороження" банківської системи прийняла влада, аби жителі країни в паніці не знімали свої гроші, що може призвести до ще більшої фінансової кризи в країні.

Про це повідомляє тсн.ua, передає Корупція.Інфо

Із банкомату греки мають право зняти лише 60 євро на день. Такі обмеження не поширюються на картки іноземців, які можуть вільно знімати готівку.Завтра, 30 червня, Афіни мусять повернути кредитний борг у 1,6 млрд євро. Грошей у країні немає. Греція просить міжнародних кредиторів дати новий кредит, аби розрахуватися з боргом. Кредитори вимагають зменшити в країні соціальні видатки та провести економічні реформи. Влада на це не погоджується й оголосила проведення референдуму через тиждень, де громадяни Греції самі мають визначитися, чи погоджуватися на умови кредиторів. Таким чином Афіни "грюкнули дверима" перед кредиторами, припинивши й так важкі переговори.
Завтрашня невиплата боргу означатиме для Греції дефолт. Жителі країни рекордними темпами вже кілька останніх тижнів забирають свої гроші з банків.

Тим часом стало відомо, що цієї середи в Євросоюзі можливі ще одні переговори щодо грецького питання. Адже дефолт Греції означає можливий початок виходу цієї країни з ЄС, що вдарить не лише по економіці країн Євросоюзу, а й узагалі по світовій економіці.