Зразок пускової установки новітнього оперативно-тактичного комплексу підготували для випробувань у ЗСУ.

Ще один зразок створили для випробувань іноземним замовником.

"Це оперативно-тактичний ракетний комплекс "Грім-2", дослідний зразок якого виготовлений у рамках іноземного контракту, інший – для випробувань Збройними силами України", – розказав гендиректор КБ Олександр Дегтярьов.

ОТРК "Сапсан" (експортна назва "Грім-2") розробили для знищення цілей на відстані до 280 км. Бойова частина ракети важить 480 кг і може бути виконана з моноблочною чи касетною схемами.

Моноблочна схема використовує проникаючу уламково-фугасну чи уламково-фугасну ампулу, а касетна споряджена осколково-фугасними бойовими елементами.

У більш «просунутій» версії для української армії рука відплати ОТРК «Сапсан» цілком може дотягнутися і до кордону в 500 км. Для цього є всі передумови. 

Спеціалісти підприємства «Південне», відповідальні за те, щоб нова ракета потрапляла в ціль і вдень, і вночі, взимку і влітку, сказали, що вони вже досягли результату, який є кращим ніж у російського оперативно-тактичного тактичного комплексу «Іскандер». 

У експортній версії той же «Іскандер» оснащується оптичною головкою самонаведення, а сама ракета відхиляється від цілі в межах 5-10 м. Зрозуміло, що чим точніше – тим краще. Бо потенціал бойової частини при більш високій точності попадання також зростає.

«Ми говоримо сьогодні про відхилення від цілі в межах 0-2 метри. Для вирішення цього завдання були залучені провідні математики нашої країни», – пояснювали мені фахівці КБ «Південне».

Додамо, що бойові машини піхоти, які були закуплені в Європейському Союзі, перебувають на гарантійному технічному обслуговуванні.

Йдеться про 50 БМП-1, які ніколи не були в експлуатації та перебували на зберіганні, а протягом 2017-2018-х пройшли капітальний ремонт із заміною необхідних вузлів та агрегатів та були поставлені в Україну для потреб Збройних сил України.

Контракт на поставку БМП був укладений із компанією Petralink Limited. Усі бронемашини, що були закуплені, перебувають на гарантійному технічному обслуговуванні компанії Petralink Limited на території України протягом тривалого часу їхньої експлуатації. Цю роботу виконують представники іноземної компанії.

У компанії нагадали, що ціна однієї поставленої БМП-1 із "нульовим пробігом" після капітального ремонту та з урахуванням гарантійного обслуговування прирівнюється до витрат Міністерства оборони України на ремонт однієї власної бронемашини.