Фінансування армії явно неадекватне воєнним загрозам. Видатки Міноборони збільшено на 18%, порівняно з 2018 роком, але кошти на розвиток, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки – лише на 4%. Без сучасної техніки боєздатної армії не буде

Про це у своєму блозі пише лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко.

На рік, в розрахунку на одного солдата, бюджетом передбачено $13700. Це формально, а насправді менше, бо в цю суму включено ще й медичне забезпечення членів сімей військових і ветеранів війни. Таке забезпечення солдата явно неадекватне рівню воєнної загрози.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Для порівняння, витрати на рік на одного солдата в інших арміях: Туреччина – $51000, Росія – $74000, Китай – $112000, США – $452000. Порівняно з Росією, нашому солдату виділять у п’ять разів менше. Не на п’ять відсотків менше – у п’ять разів! Ми вже зупинили агресію і живемо в мирі?

І ще одне порівняння. На одного солдата $13700 на рік, а на депутата виходить $158000 – майже в 12 разів більше! Насправді, ще більше, бо медичне забезпечення та санаторно-курортне оздоровлення депутатів, високих чинів і їхніх родин фінансуються окремо – ще 900 млн грн.

А тепер увага! Для понад 300 тисяч учасників АТО на психологічну реабілітацію, соціальну та професійну адаптацію, санаторно-курортне лікування передбачено – лише 110 млн грн. А на протезно-ортопедичну та медично-реабілітаційну допомогу особам з інвалідністю – лише 27 млн грн. Це копійки і зневага до поранених і покалічених війною!

Можна порадіти за Нацгвардію: видатки на будівництво житла їй збільшили на 45%. Але – чому для армії не лише не збільшили, а навіть зменшили на 2%? Цього не можна ні виправдати, ні пояснити.

При тому для PR-кампанії через Фонд Президента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді – в бюджет закладено цілий мільярд гривень!

На посту Президента – Верховного Головнокомандувача я би таких перекосів і диспропорцій не допустив.

Також додамо, що Анатолій Гриценко подав позов в Дніпровський районний суд Києва щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, спростування недостовірної інформації.

Позов було подано проти народного депутата Олександра Бригинця та партії Блок Петра Порошенка «Солідарність».