Один з лідерів передвиборчих президентських рейтингів Анатолій Гриценко 6 вересня відправив сина Гліба на навчання до токійського університету.

"У добру путь, Синку! Вчора наш молодший син Гліб вилетів до Японії. Вчитися на 3-4 курсах в The University of Tokyo. Отримав там стипендію на безкоштовне навчання на факультеті хімії", – написав Гриценко у своєму Facebook.

Політик зазначив, що конкурс з відбору був дуже жорстким. За його словами, японці дали стипендії тільки 5 іноземним студентам з усього світу. "І представник України тепер серед них, вперше", – підкреслює Гриценко.

За словами Гриценка, Гліб "марить хімією, молекулами і сполуками".

"Минулого літа, замість канікул, два місяці працював в одній з провідних лабораторій в Токійському університеті. Тоді на міжнародному конкурсі Гліб отримав стипендію на проведення досліджень: синтезував хімічні сполуки, що дозволяють збільшити вилучення енергії з сонячних батарей – це перспектива для всієї планети, для нас (газо-залежних) – в першу чергу", – розповідає політик.

"Цього літа Гліб також замість канікул працював в лабораторії, три місяці, також на міжнародному конкурсі завоював стипендію на проведення досліджень в Канаді: розробляв методи проникнення/доставки лікувальних сполук безпосередньо до живої клітини", – додає Гриценко.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

За його словами, успіх цих досліджень дозволить на ранніх стадіях виявляти і лікувати важкі хвороби, такі як рак.

Раніше, Гриценко робив заяву, що українська осіта, нічим не відрізняється від закордонної, потрібно заохочувати молодь залишатись тут, в Україні. 

"Освіта має дати не атестат, а систему знань, світогляд, розуміння, що таке людина і її місце у світі. І прищепити тягу до знань, щоб потім людина вчилася все життя, щоб вона була мобільною на ринку праці, щоб вона знайшла собі робоче місце тоді, коли міняється економіка суттєво", – заявив Гриценко.

"Треба серйозно переглядати зміст і напрямок реформи освіти. Вона має бути для людей. Опущена на землю, абсолютно реалістична", – наголосив він.

Ми не проти, щоб діти політиків навчались за кордоном, але зробіть так, щоб така освіта, була доступна і нашим дітям – не тільки для обраних – зазначають коментатори до запису Гриценка. Додаючи, що українська освіта, майже повністю погрузла в корупцію та звязки, талановитих дітей моментами не помічають, а вчитись за кордоном, в ним просто не має змоги, через фінансові трудноші.