Гриценко

Звіт голови НБУ Валерія Гонтарєвої генеральному прокурору України Віктору Шокіну слід розглянути як заяву про скоєння злочину.

Про це в прямому ефірі "Шустер Life" у п'ятницю, 6 березня, сказав глава партії "Громадянська позиція", депутат Верховної Ради України VII скликання Анатолій Гриценко, передає Корупція.інфо

"Практично все, що зараз подається під соусом реформ – не реформи. Ті документи, які стосуються десятків мільйонів людей, повинні мати обґрунтування в цифрах. Це перше. Друге. Треба шукати десь гроші. Сьогодні відзвітувала глава Нацбанку. Вона назвала конкретну цифру – з виданого рефінансування в 2008-2009 роках не повернули 77 млрд гривень. Тоді курс становив приблизно 7 грн/дол. Значить, 11 млрд доларів вкрали. Хто тоді керував Нацбанком? Стельмах (екс-глава НБУ Володимир Стельмах – ред.)", – сказав Гриценко."Помножте на 30. Не треба буде десятками таких законів бити народ по голові і розповідати казки, що за рахунок народу треба провести реформи. Тому заява Гонтаревої про 77 млрд гривень (а це не кошти Нацбанку, це наші з Вами гроші) – це заява про скоєння злочину. Генпрокурор Шокін повинен негайно порушити кримінальну провадження за фактом цієї заяви. Взяти за зябра і Стельмаха, і володарів банків, які не повернули гроші, і тих, хто під Стельмахом давав добро на це рефінансування", – зазначив Гриценко.

Він підкреслив, що якщо в Україні будуть прощати 11 млрд доларів, а потім "прибивати до землі весь бізнес і всю країну", то це все тільки імітація реформ.