За даними соцопитування фонду "Демократичні ініціативи" Ілька Кучеріва, оприлюдненими у вересні, за Гриценка на виборах президента готові голосувати 8% виборців, а за Садового – трохи менше 3%. За партію "Громадянська позиція" віддали б голоси десь 9%, а за "Самопоміч" – 4%.

Про це у своєму відеоблозі "Політична кухня" розповіла журналістка Крістіна Бердиньких.

"Тому Гриценко, виходячи з рейтингів, закликав команду Садового об’єднатися вже на його території. Про це він заявляв багато разів, і натякнув, що саме він може бути єдиним кандидатом. Гриценко вже почав збирати нові обличчя в команду, запросивши до себе, наприклад, Єгора Фірсова і його політсилу "Альтернатива", – сказала журналістка.

Гриценко зробив одну велику помилку. Пішли чутки, що йому допомогає Віктор Балога, колишній голова секретаріату Віктора Ющенка. Балога – сірий кардинал тих часів і піти на об’єднання з політсилою, з якою він може бути пов’язаний – це великий репутаційний ризик,– заявила Бердинських.

"Може тому "ДемАльянс" пішов на перемовини не до більш рейтингової "Громадянської позиції", а до "Самопомічі" і Садового. Якщо Гриценко і далі робитиме такі кадрові помилки, його рейтинги можуть дещо впасти", – відповіла журналістка.

Вона зазначила, що рік тому, на якомусь етапі "Громадянська позиція" була готова повністю приєднатися і розчинитися у "Самопомічі", але скандал із львівським сміттям, який підігрівала влада, дуже болісно вдарив по рейтингам "Самопомочі" і Садового, і зараз ситуація вже зовсім інша.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

За її словами, об’єднавчий процес вже розпочався і це добре. 

"Та йде він зі своїми особливостями. Не виключаю, що потенційні партнери – Садовий і Гриценко – будуть конкурувати між собою у першому турі на президентських виборах", – додала Бердинських.

Також нещодавно спливла скандальна інформація про те, що Анатолій Гриценко послідовно протидіяв вступу України в НАТО.

Про це пише екс-співробітник Головного управління розвідки України полковник Юрій Сміщук.

Зокрема, Сміщук звертає увагу на недавні скептичні заяви Гриценко щодо ініціатив про законодавче закріплення в Україні обов'язковості євроатлантичної інтеграції, в яких екс-міністр оборони і ймовірний кандидат в Президенти України наполягав на безглуздості таких кроків і натякав на відсутність в Україні підтримки НАТО серед населення.

"Він ніби і вважав, що входження в Альянс було б благом для нашої держави, але вважає, що цьому завжди щось заважало: думка народу, політична криза в Україні, якість самого НАТО", – пояснює військовий аналітик.