На понеділок, 11 березня, Національний банк України встановив офіційний курс гривні щодо американського долара та євро. Так, і американська, і європейська валюта продовжують дешевшати.

Згідно з інформацією на офіційному сайті НБУ, 11 березня ціна американського долара становитиме 26 гривень 39 копійок. Це на 9 копійок копійок менше, аніж було попереднього банківського дня – 7 березня. Головна валюта Євросоюзу втратила у ціні дещо більше – аж на 19 копійок. Відтак, у понеділок за один євро прийдеться віддати 29 гривень 74 копійки.

У найближчому майбутньому курс долара в Україні знизиться на 20-30 коп ./$, досягнувши позначки в 26,0 / 26,2 грн / $. За підрахунками фінансового аналітика Володимира Мазуренка, за наступні 7 днів долар може подешевшати приблизно на 20-30 коп. і впритул підійти до нової психологічної позначки. Якщо такого результату вдасться досягти, американська валюта проб'є мінімальну за 9 місяців позначку.

 

"Останні кілька тижнів, а якщо бути точними з середини лютого, ми спостерігаємо стабільно позитивну для гривні динаміку. Зараз на курс впливає тимчасовий фактор: напередодні свят українці продають свою валюту, щоб витратити гроші на подарунки, поїздки і т.д. З іншого боку великі гравці інвестують в гривневі облігації внутрішньої держпозики. Для цього продають долари і купують папери, випущені в гривнях ", – пояснює Мазуренко.