eee

Те, що за минулуий тиждень натворив Володимир Гройсман на вулиці Грушевського в Києві, – не піддається поки спокійного аналізу.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд змушений підвищити тарифи на газ для населення з 1 травня.

"Приведення тарифів на газ до економічно обгрунтованого рівня дозволить побороти масштабну корупцію у цій сфері", – цитує прем’єра Урядовий портал.

"Низькі чи економічно не обгрунтовані тарифи – це поле для жорсткої корупції. Це десятки-сотні мільярдів, які заробили різні люди на цих справах", – заявив Гройсман, додавши, що в України є зобов’язання перед МВФ "про те, що тарифи на газ будуть 100% відповідати вартості. Іншого шляху просто немає".

Прем’єр також запевнив, що уряд, зокрема міністр соціальної політики України Андрій Рева, працюють над пошуком рішення, що дозволить мінімізувати негативні впливи прийняття такого рішення для громадян.Як вчора стало відомо ввсім українцям, своїм останнім розпорядженням на посаді голови Верховної Ради Володимир Гройсман підвищив зарплату депутатам. Замість 250 доларів на місяць народні депутати будуть отримувати 700 Верховна Рада Заробітна плата народних депутатів з 15 квітня зросла майже в три рази – з 6400 грн (близько 250 доларів) до 17 650 грн (700 доларів за поточним курсом), повідомила народний депутат Ольга Червакова. "З 15.04.16 р. було збільшено депутатську зарплатню. Вона зросте з 6400 до 17650 грн. Така сама сума виділятиметься на депутатську діяльність.

Збільшується також фонд оплати праці помічників депутата: був 12500 грн, став – 25000 грн. Всі суми наведені без врахування сплати податків, тобто, на руки буде видаватися менше. Отримувати зарплатню можуть не більше п'ятьох помічників. Раніше було 4", – написала вона на своїй сторінці в Facebook. Вона також оприлюднила документ за підписом Володимира Гройсмана про скасування свого ж розпорядження від 16 квітня 2015 року, яким зарплати депутатів встановлювалися на рівні посадового окладу без доплат і надбавок (6 109 грн на той момент).

145882

"Це було останнє розпорядження Володимира Гройсмана на посаді спікера", – повідомила депутат.

Як повідомлялося, витрати на заробітну плату народних депутатів у 2016 році порівняно з минулим роком збільшаться майже в три рази – з 32,2 млн грн до 91,2 млн грн (3,5 млн доларів поточним курсом).