Готівковий механізм надання субсидій буде працювати в Україні і далі, але не всі споживачі отримають «живі гроші» на руки.
Не дадуть субсидію особам, які здійснили протягом року покупку на суму понад 50 тисяч гривень або набули право власності на земельну ділянку або будинок. Також не зможуть оформити знижку від держави на оплату комунальних послуг ті українці, які мають у власності автомобіль, а також ті, хто має більш ніж за два місяці заборгованість з оплати комунальних послуг.

З 1 липня в Україні буде збільшуватися розмір соціальної допомоги на оплату комунальних послуг, але лише в тому випадку, якщо дохід сім’ї одержувачів субсидій не зміниться.

Крім того, в Україні субсидіанти стали отримувати платіжки за комунальні послуги з боргами, походження яких їм поки не відомо. Люди скаржаться на те, що вони погасили заборгованість, однак вони все одно залишилися.

Як відомо, обов'язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім'ї за встановленою формулою. Він прямо залежить від сукупного доходу кожної окремої сім'ї.