Проти Росії була розгорнута потужна кампанія. За словами дипломатів, Балтійські країни, Америка почали піднімати питання порушення Росією прав людини в Криму. У кулуарах говорили: як може країна, яка сама порушує права людини, перебувати в Раді ООН з прав людини? Тому таке рішення було досить прогнозовано.

Це не несподіванка.

Росію не переобрано до нового складу Ради ООН з прав людини. Згідно з результатами голосування в групі від Східної Європи, перемогу здобули Угорщина (144 голосів) і Хорватія (114 голосів). За Росію проголосували 112 країн.

Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк  розповів, що таке рішення РПЛ ООН – це удар по самолюбству російських дипломатів і міжнародній політиці Росії.

У Ради ООН з прав людини, безумовно, є авторитет у світі. І такі рішення б'ють по репутації країни. Тому виключення з РПЛ – це удар по самолюбству російських дипломатів і міжнародній політиці РФ.

Хоча Росію вже не хвилюють іміджеві втрат. Це просто ще один додатковий блок в цілій системі іміджевих втрат. Якщо згадати основний посил російських дипломатів навколо кампанії в Сирії, Україні, то він звучав, як "відновлення престижу Росії на міжнародній арені". Росіяни над цим працюють і скрізь кажуть, що "ми відновили престиж". Але насправді їх репутаційні втрати і шлях до самоізоляції очевидний.

Я думаю, що багато інших інститутів також буде проводити таку лінію. Якщо говорити про ООН, то там обраний новий генсек, і там зараз почнеться ротація в різних комісіях і представництвах. Так що подібна ситуація буде повторюватися і при інших комісіях.

Раніше Росія намагалася набирати більшість з допомогою якихось преференцій, поступок, кредитів, допомоги, а зараз ситуація змінилася.

Індекс привабливості Росії стрімко падає, і зараз складніше мобілізувати навколо себе голоси. Якщо раніше за рахунок друзів в Африці і Азії Росія могла набивати собі голоси, то зараз це все складніше. Грошей немає, ресурсів теж, от і результат такий.