Українці при оформленні субсидій у наступному році будуть подавати не тільки декларацію та заяву, але і відкривати власні рахунки в банку. У перший час, передбачає міністр соцполітики Андрій Рева, це будуть цільові рахунки в державному "Ощаді". По-перше, у нього поширена мережа. По-друге, у цього банку вже є досвід виплат для переселенців.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

 Банк буде з цільового рахунку оплачувати частину комунальних послуг, решта – субсидіант. І якщо економити і витрачати менше норми, то збережені кошти можна буде отримати "на руки". Так, у кінці сезону Міністерство соцполітики разом із підприємствами проведе перерахунок. Всю переплату, яка утворилася, банк віддасть субсидіанту.

"Зараз – із 1 жовтня – запущена програма старої системи. Поки не закінчиться опалювальний сезон, міняти не будемо. Ця програма триватиме до 1 травня. З 1 січня 2019-го паралельно запрацює нова програма. Нею скористаються всі, хто звернуться за субсидіями в січні", – пояснює міністр.

Другий етап монетизації намічений на 1 травня 2019-го, коли закінчаться субсидії на опалювальний сезон 2018/2019. З цього моменту всіх, хто буде звертатися за знижками на неопалювальний сезон, торкнеться монетизація. Як правило, в неопалювальний сезон кількість субсидіантів скорочується в два рази (оскільки не потрібно платити за дороге тепло).

Третій етап монетизації триватиме з жовтня по грудень 2019-го включно. Він торкнеться всіх, хто буде отримувати "знижки" на опалювальний сезон 2019/2020.