На вулицях нашого міста весь час виникають непорозуміння, ДТП і проблеми через брак паркувальних місць. Водії, які працюють у центральній частині міста часто стикаються з проблемою паркування, адже продуманих пароковок в центрі немає, а з нововведенням, яке називають «боллардами», незручностей стало ще більше.

Кожного року це питання стає гострішим, але держслужбовці ніяк не реагують на автомобільну проблему. В центрі міста на вулиці Валовій є платна паркова, але часто водії не встигають зайняти вільне місце для своєї автівки. Нещодавно на площі Міцкевича створили паркомат, який працює вже два тижні. Він має 26 паркувальних місць. Одна година стоянки коштує 4 гривні. Але створення нового паркомату не вирішила проблему з паркуванням. У водіїв ця ситуація викликає обурення, саме тому молоді львівські активісти досить часто проводять акції проти несумлінних власників авто у центрі Львова і акції з закликами створення нових паркінгів.

Нарешті, високопосадовці задумалися про незручності, і з 1 вересня 2014 року проблема паркування у центрі міста частково вирішиться. За повідомленням «Львівавтодор», скоро у Львові на центральних вулицях міста обладнають 8 платних парковок на вулицях Чайковського, Саксаганського, Костюшка, Гнатюка, Словацького, Коперніка, проспекті Шевченка та на площі Маланюка.

Незабаром підприємство планує розробити власну систему, за якою клієнти будуть купувати місячні картки, які будуть діяти на парковках підприємства. Вартість години паркування буде 4 гривні.

Як повідомляє начальник відділу паркування «Автодору», Сергій Париляк, вартість місячного абонементу ще не визначена, однак, є клієнти, які бажають платити за 8—годинний робочий день по 4 гривні за годину. Тобто, це виходить приблизно 700 гривень на місячний абонемент паркування в центральній частині міста. За тиждень буде повідомлена точна вартість паркування.

Але залишається відкритим запитання: куди ж підуть гроші, вилучені з платних паркувальних місць, і хто на цьому заробляє? Усі ці вулиці належать громаді міста, саме тому не зовсім законним є створення на них платних парковок, адже кожен охочий таким чином може створювати свої парковочні місця, наприклад, під власним будинком, і робити на цьому бізнес. Якщо ж уже є ті, хто заробляє гроші фактично на рівному місці, то логічним би було виділити певний відсоток з цього заробітку для створення наземного або підземного паркінгу з новостворених облаштованих парковок. Багато львів’ян вже давно про це мріє. Неодноразово громада міста закликала чиновників дійти до рішення побудови спеціально відведеного паркінгу в центральній міста.

Не зовсім законний бізнес, який розробили львівські чиновники повинен приносити дивіденди не лише високопосадовцям, які заробляють чималі кошти на вуличних парковках збагачуючи при цьому власні кишені, але й сприяти громаді міста, яка ніяк не впорається з проблемами паркування у Львові.