Міністр охорони здоров’я Максим Степанов в інтерв’ю Радіо Свобода пояснив, чому частина грошей з Фонду боротьби з COVID-19 пішла на «Велике будівництво».

Політик пояснив причини такого перерозподілю коштів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

“Це було рішення Верховної Ради”, — заявив міністр.

“Кошти на медицину пішли з фонду з боротьбы з COVID, то це було 2,9 млрд на засоби індивідуального захисту і на наші лабораторні центри. Це 5,3 млрд, які пішли по «Великому будівництву» саме на забезпечення лікарень відповідною медичною технікою, — зазначив міністр. — Це 15,8 млрд, які були додатково передбачені саме на процес лікування, на підвищену зарплату”.

Степанов додав, що “на підвищення зарплат медикам з 1 вересня також використовуються кошти, які були в «коронавірусному» фонді”.

Міністр також заявив, що, з огляду на стан лікарень в Україні, потрібні значні додаткові кошти на систему охорони здоров’я.

“Бо 29 років, коли ніхто нічого не робив. Я маю на увазі глобально”, — додав Степанов.

18 червня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроект №3509, який передбачав, зокрема, перерозподіл грошей із Фонду боротьби з COVID-19 на ремонт і будівництво доріг та інших об’єктів інфраструктури.

Для фінансування заходів щодо боротьби з коронавірусом уряд створив окремий фонд розміром у майже 65 мільярдів гривень. Фонд боротьби з COVID-19 наповнювався шляхом урізання видатків на інші сфери. Найбільше «порізали» фінансування освітніх, культурних та спортивних проєктів. Частину фінансування також забрали з фонду регіонального розвитку, фонду енергоефективності, Верховного та Конституційного судів тощо.

На початку червня стало відомо, що з цього фонду витрачено близько 30 млрд грн, а 35 млрд грн Кабмін спрямував на програму «Велике будівництво».