Попри обнадійливі економічні прогнози керівництва держави, Україна перетворюється у найбіднішу країну Європи. Після президентських виборів нинішній владі буде не до економіки, тому сьогодні про наслідки дій не думають. 

Про це  розповів економіст Олексій Кущ.

"Бюджет на 2019 рік буде набагато гірший навіть за цей поганий 2018-го. 

Уряд щоб стабілізувати курс у 2019 році має прийняти бюджет з дефіцитом меншим за цьогорічний. Роздують дохідну частину. Дефіцит буде 5-6 % (з урахуванням прихованої частини) і це катастрофічно для нашої економіки. 

З чим пов'язане сьогоднішнє форсування бюджету? Є кілька чинників. Перше – керованість Верховної Ради із наближенням виборів президента буде послаблюватися. Вертикаль влади слабшатиме з кожним місяцем. Ця вертикаль не зможе забезпечувати голосування тих чи інших законопроектів.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Тому поки влада ще може роздавати пряники і застосовувати батоги, необхідно найшвидше форсувати бюджетний процес. 
З іншого боку дуже мало позитиву у роботі уряду. Тому треба максимально розтягнути подачу дуже обмежених передвиборчих гасел. Владі це створюватиме досить позитивне тло".

За рівнем фінансової незбалансованості наближаємося до таких країн як Аргентина чи Туреччина. Наступного року ситуація з бюджетом буде ще гіршою, бо уряд розуміє – його життєвий цикл закінчується у першому півріччі".

Для стабілізації ситуації влада "вмикає друкарський верстат":

"Якщо друкувати на початку 2019 року гроші і запустити їх у бюджет, то на курсі, на інфляції це відіб'ється через 2-3 місяці. Це вже може бути після виборів. А до того, щоб максимально роздати ці передвиборчі пряники. Гройсман не самостійна фігура. Нібито конфлікт Гройсмана і Порошенка слід сприймати як приклад Путіна з Медведєвим. Путін теж часто може пожурити Медведєва. 

Теж саме відбувається у нас. Вони на 99 % відчувають, що президентські вибори програли. Але в глибині душі ще сподіваються. На початку року роздаватимуть плюшки, щоб зберегти шанси до кінця президентської гонки. Прекрасно розуміють, що така абсолютно неефективна економічна політика призведе до потужного економічного колапсу, який може розігратися наприкінці літа-початку осені наступного року. Так у суспільній думці вже новий президент відповідатиме за все. 

Економічна ситуація буде погіршуватися. Влада гратиме в коротку. Це означає, що за допомогою друкарського верстату і тандему Нацбанку і Мінфіну можна тримати ситуацію під контролем кілька місяців".