Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман оприлюднив чотири принципи конституційної реформи в Україні.
Про це він написав у Facebook.

"12 червня брав участь у засіданні Ради регіонального розвитку під головуванням Президента. Ми обговорювали зміни до Конституції в частині децентралізації. Всі погодилися, що є 4 принципові позиції, які повинні бути відображені в Конституції:

– Базовою одиницею місцевого самоврядування з максимумом повноважень повинні стати громади (села, міста або їх об'єднання);

– Повинні бути зафіксовані принципи субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування;

– Вводиться трирівнева система місцевого самоврядування з чітким розмежуванням повноважень та виконавчими органами на кожному рівні;

– Передача повноважень органам місцевого самоврядування повинна бути збалансована системою контролю з боку виборців і держави ", – написав В.Гройсман.

За його словами, "є всі підстави сподіватися, що Конституційна комісія погоджує текст змін і передасть Президентові для внесення до парламенту вже наступного тижня".

"Якщо ми приймемо ці зміни, то точка неповернення в процесі перетворення України з пострадянської до європейської країни буде пройдена", – резюмував спікер ВРУ.

Нагадаємо, раніше глава Конституційної комісії Володимир Гройсман раніше заявляв, що графік роботи комісії достатньо інтенсивну і напружену, але за попередні тижні вже є "солідні напрацювання".

За його словами, робота Конституційної комісії близька до фінішу.

Джерело: Корупція.Інфо